وجه تضمین اضافی معاملات آتی سکه از امروز حذف شد

بورس کالای ایران اعلام کرد: با توجه به آرامش نسبی قیمت طلا و سکه در بازار، وجه تضمین اضافی معاملات آتی سکه که معادل 10 میلیون ریال بود، از امروز شنبه حذف شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از مهر، مسئولان بورس کالای ایران از سال گذشته که نوسانات نرخ ارز و طلا در کشورمان زیاد شد، برای جلوگیری از زیان های هنگفت و رفتارهای هیجانی برخی از معامله گران آتی سکه، قوانین جدیدی را در این معاملات اعمال کردند که یکی از این قوانین، دریافت وجه تضمین اولیه و اضافی برای هر قرارداد سکه بود.

کارشناسان نیز با منطقی دانستن دریافت وجه تضمین از معامله گران سکه عنوان کردند که اعمال این قانون به نفع معامله گران و کارگزاران است.

با توجه به آرامش نسبی قیمت طلا و سکه در بازار، وجه تضمین اضافی معاملات آتی سکه که معادل 10 میلیون ریال بود، از امروز حذف شد و این اتفاق به طور قطع باعث جذابیت بیشتر قراردادهای آتی سکه و ورود سرمایه گذاران جدید به این بازار می شود. 

در همین راستا، شرکت بورس کالای ایران در اطلاعیه جدید خود اعلام کرده است: از امروز شنبه 22تیر ماه مبلغ 10 میلیون ریال وجه تضمین اضافه معاملات آتی سکه آزاد می شود، به این ترتیب از آغاز جلسه معاملاتی شنبه وجه تضمین مورد نیاز برای هر قرارداد معادل وجه تضمین اولیه یعنی 36 میلیون ریال است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

46  −    =  38