چرا شورای نگهبان ، از روحانی تقاضا کرد به منزل هاشمی برود

مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: هم اکنون آقایان هاشمی ، روحانی ،خاتمی ،ناطق نوری و سیدحسن خمینی در اعلاترین درجه اتحاد و همدلی قرار دارند و نتیجه آن را هم در انتخابات تاریخی 24 خرداد مشخص شد.

مشاور فرهنگی رئیس مجمع تشخیص مصلحت ، جزئیاتی از حضور حسن روحانی در منزل هاشمی در روز اعلام صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان را بیان کرد.

غلامعلی رجایی در گفت و گو با عصرایران گفت: وقتی شورای نگهبان در کمال شگفتی ، صلاحیت آیت الله هاشمی را احراز نکرد ، تلاش هایی از طرف این شورا شروع شد تا ایشان کناره گیری کند و هزینه این اقدام را نه شورای نگهبان که شخص هاشمی رفسنجانی بپردازد.

وی افزود: آنها برای این کار ، افرادی را نزد آیت الله هاشمی فرستادند و از جمله از آقای علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی خواستند خبر رد صلاحیت هاشمی را به او بدهند و از او بخواهند انصرافش را اعلام کند.

رجایی گفت: وقتی آنها از انصراف آیت الله ناامید شدند ، تصمیم گرفتند سراغ یکی از نزدیک ترین یاران وی بروند و از او بخواهند که پیام شورا را به وی برساند و به همین دلیل ، از آقای حسن روحانی خواستند با آیت الله هاشمی صحبت کند. ولی آقای روحانی صرفاً به انتقال پیام شورای نگهبان بسنده کرد و صبح زود همان روز ، نزد آقای هاشمی رفت و این گونه نیست که ایشان خواسته باشد آقای هاشمی انصراف دهد.

وی تاکید کرد: آقایان هاشمی و روحانی ، بیش از 30 سال است که با یکدیگر ، دوستی و همکاری نزدیک دارند و در ابتدای این انتخابات نیز این آقای روحانی بود که برای کناره گیری به نفع آقای هاشمی اعلام آمادگی کرد که با تدبیر آیت الله در صحنه ماند و نهایتاً حماسه ، رقم خورد.

مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: هم اکنون آقایان هاشمی ، روحانی ،خاتمی ،ناطق نوری و سیدحسن خمینی در اعلاترین درجه اتحاد و همدلی قرار دارند و نتیجه آن را هم در انتخابات تاریخی 24 خرداد مشخص شد.

رجایی خطاب به کسانی که می خواهند با سوء تعبیر از آنچه رخ داده ، بین "این بزرگان" شکاف ایجاد کنند گفت: هیچ گسلی در این جبهه وجود ندارد و کسانی که در صدد مصادره آقای روحانی هستند بدانند که حتی آقای ناطق نوری هم در همسویی با جریان اصلاحات ، از آقای روحانی حمایت کرد و آقای روحانی هم در همایش ها و نطق های انتخاباتی خود ، همواره از آقایان هاشمی و خاتمی یاد می کرد که البته فیلم های آن "ایام نزدیک" ، در دسترس است. بنابراین ، کسانی که رویه های تخریبی در پیش گرفته اند ، بهتر است به جای تلاش برای مصادره حماسه مردم ، فکری به حال خود و اجماع خود بکنند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

8  ⁄    =  2