تلاش اسرائیل برای جلوگیری از مصالحه احتمالی واشنگتن – تهران

یک رسانه عربی گزارش داد فرمانده ارتش آمریکا در سفر به اسرائیل، سیاست جدید اوباما مقابل ایران را توضیح خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، از عصر ایران  ، پایگاه خبری ایلاف نوشت: این سفر یکی از تلاش های کاخ سفید برای مقابله با اعمال فشارهای اسرائیل علیه کنگره آمریکاست تا زیربار مصالحه احتمالی واشنگتن با تهران قرار نرود.

مصالحه ایران و آمریکا در چشم انداز آینده دیده می شود اما اسرائیل از تمام توان خود برای اعمال فشار بر کنگره آمریکا و جلوگیری از بروز چنین مصالحه ای استفاده می کند.  به همین دلیل ژنرال مارتین دمسی فرمانده ارتش آمریکا در ابتدای هفته جاری به اسرائیل سفر می کند تا اسرائیلی ها را از انتقاد از سیاست های جدید کاخ سفید در برابر ایران بازدارد.

سفر ژنرال دیمسی به اسرائیل در حالی انجام می شود که خبرهایی درباره نگرانی های عمیق در تل آویو از بروز مصالحه ای میان تهران و واشنگتن به وجود آمده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و دیگر مقامات اسرائیلی نیز در هفته گذشته میزبان 36 عضو مجلس نمایندگان آمریکا بودند و تلاش کردند به آنها درباره برنامه هسته ای ایران هشدار بدهند و مدعی شوند تهران در سال 2013 فعالیت های اتمی اش را با سرعت بیشتری دنبال می کند.

گزارش های مطبوعاتی نشان می دهد ژنرال دیمسی در سفر قبلی اش به اسرائیل، ضمن هشدار به تل آویو درباره حمله نظامی به ایران تاکید کرده بود که آمریکا به زیرساخت های هسته ای ایران حمله نظامی نخواهد کرد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) درباره این سفر دیمسی نیز در بیانیه ای گفته است: ژنرال دیمسی در سفر به اسرائیل موضوعات تعهد ثابت آمریکا به امنیت اسرائیل از جمله تهدیدات احتمالی از سوی ایران، جنگ داخلی در سوریه و وضعیت شبه جزیره سینا بررسی خواهد کرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

26  −    =  25