پیش‌بینی رئیس اتحادیه از آینده طلا و سکه

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور گفت: ثبات نسبی در بازار سکه و طلا به دلیل تثبیت قیمت ارز در هفته های گذشته است ونوسانات جزئی هم تاثیری روی قیمت ها نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،محمد کشتی آرای با اعلام این مطلب به تراز اظهارداشت: البته یکی دبگر از دلایل تثبیت قیمت طلا و سکه در ایران تناسب در عرضه و تقاضای این محصول است که پیش بینی می شود این روند در ادامه نیز تداوم داشته باشد.
وی افزود: نرخ جهانی در هفته گذشته 20 دلار بالا رفته است که دلیل آن افت نرخ دلار و کاهش ارزش سهام آمریکا است که البته این تغییر قیمت جهانی تاثیر چندانی بر بازار داخلی نداشته است.
وی در مورد تاثیر انتخاب رئیس کل بانک مرکزی بر قیمت طلا و سکه نیز گفت: انتخاب رئیس کل نمی تواند تاثیری بر روی قیمت ها داشته باشد  چرا که این انتصاب ها یک امر عادی و تغییر وتحول اداری می باشد و روی قیمت ها تاثیری ندارد.
وی درمورد طرح پیش فروش سکه و ارتباط آن با سیاستهای رئیس کل بانک مرکزی  آتی نیز افزود: در حال حاضر احتیاجی به پیش فروش نیست چرا که سکه در حال حاضر به وفور وجود دارد و فکر میکنم رئیس کل بانک مرکزی دیگر طرح پیش فروش سکه را ادامه ندهد.
کشتی آرای در ادامه گفتگوی خود با خبرنگار تراز درباره آینده بازار طلا و ارز نیز توضیح داد: من فکر میکنم طلا و سکه در ماههای آینده روند باثباتی را طی کند و همین قیمتها حداقل در ماههای اینده تداوم داشته باشد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

5  +  4  =