عرضه سامانه‌ای برای پیشگیری از نفوذ و تهدیدات اینترنتی

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طراحی سامانه پیشگیری از نفوذ و تهدیدات اینترنتی خبر داد و گفت: این محصول می‌تواند به‌عنوان یک سیستم‌عامل شخصی امن در سایت‌های کامپیوتری عمومی از حریم خصوصی کاربر و اطلاعات حساس کاربر مانند کلمه عبور و اطلاعات بانکی محافظت کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، دکتر محمود شیخ زین‌الدین با بیان اینکه این محصول با عنوان «سپنتا» عرضه شده است، گفت: این محصول به منظور پیشگیری از نفوذ و تهدیدات اینترنتی تولید شده است و محیطی امن برای کاربران شخصی و سازمانی اینترنت فراهم می‌کند.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به تهدیدات اینترنتی اظهار کرد: ایجاد فضای امن برای کاربران اینترنت، جلوگیری از نشت اطلاعات حساس و جلوگیری از آلودگی به بدافزارها از جمله مزایای این سامانه است.

شیخ زین‌الدین با اشاره به جزئیات این سامانه یادآور شد: سپنتا شامل یک سیستم‌عامل زنده (live) و امن است که روی حافظه فلش USB ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: در این سیستم‌عامل حافظه کامپیوتر غیرقابل دسترسی است از این رو در هنگام اتصال به شبکه اینترنت امکان سرقت اطلاعات هارد دیسک یا آلوده شدن به بدافزارها از بین می‌رود.

به گفته شیخ زین‌الدین این محصول می‌تواند به‌عنوان یک سیستم‌عامل شخصی امن در سایت‌های کامپیوتری عمومی نیز از حریم خصوصی کاربر و اطلاعات حساس کاربر مانند کلمه عبور و اطلاعات بانکی محافظت کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

32  −    =  30