ایران عضو مجمع صندوق‌های ثروت ملی شد

معاون سرمایه‌گذاری خارجی صندوق توسعه ملی از عضویت صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران در مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی خبرداد و گفت: برای تعیین کشور محل دبیرخانه مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی، به زودی در نروژ رأی‌گیری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،محمد مزرعتی با اشاره به سابقه شکل‌گیری مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی به تسنیم اظهار داشت: صندوق بین‌المللی پول با پی بردن به اهمیت صندوق‌های ثروت ملی و تأثیرگذاری بالای آنها در بازارهای پولی و مالی بین‌المللی، از سال 2007 به توسعه ارتباط با این صندوق‌ها اقدام نموده است. در همین ارتباط، فکر برگزاری اجلاسی با هدف زیر پوشش گرفتن صندوق‌های ثروت ملی ایجاد شد تا با اتخاذ راهکارهایی از تلاطم در بازارهای مالی جلوگیری شود.
معاون سرمایه‌گذاری خارجی و امور بین‌الملل صندوق توسعه ملی با یادآوری برگزاری اجلاس صندوق‌های ثروت ملی در سال 2007 گفت: این اجلاس مبنایی برای تشکیل یک مجمع بین‌المللی تحت عنوان مجمع بین المللی صندوق های ثروت ملی شد که این مجمع زیر نظر صندوق بین‌المللی پول تشکیل شده است. صندوق بین‌المللی پول سعی کرد این مجمع عمومی را با ارائه کمک‌های  فنی در امور سرمایه‌گذاری در بازارهای پولی و مالی و مدیریت دارایی به آنها راهنمایی کند.
وی افزود: به زودی برای شکل‌گیری و تعیین محل دبیرخانه مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی، رأی‌گیری صورت می‌گیرد. این رأی‌گیری در اجلاس نروژ صندوق‌های ثروت ملی انجام می‌شود و نمایندگان صندوق توسعه ملی نیز در آن حضور خواهند داشت.
مزرعتی همچنین اعلام کرد که ایران نیز مانند کلیه کشورهای عضو مجمع بین‌المللی صندوق‌های ثروت ملی، منشور اخلاقی سرمایه‌گذاری را پذیرفته است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  6  =  4