پرداخت ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به تعاون/ افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون در بودجه ۹۳

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: در نیمه اول سال جاری 600 میلیارد تومان تسهیلات از سوی این بانک به بخش‌های مختلف تعاون پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،ماشاءلله عظیمی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به عملکرد بانک توسعه تعاون اظهار داشت: در حال حاضر 600 میلیارد تومان تسهیلات از سوی این بانک به بخش‌های مختلف تعاون پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با بیان اینکه این میزان پرداخت نسبت به مدت مشابه سال قبل 100درصد افزایش دارد، گفت: این تسهیلات در بخش‌های کشاروزی 41 درصد و مابقی به ترتیب در بخش‌های صنعت و خدمات و بازرگانی پرداخت شده است.

وی در مورد رفع موانع و مشکلات ضمانت‌های تعاونگران برای دریافت تسهیلات تصریح کرد: با مشارکت صندوق ضمانت تعاون بخش زیادی از وثایق تعاونگران برای دریافت تسهیلات حل شده است.

عظیمی تاکید کرد: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون، برای تعاونگرانی که امکان وثیقه گذاری ملکی ندارند، را کار را تسهیل کرده و ضمانت می‌کند و با این موضوع بسیاری از مشکلات حل شده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در مورد افزایش سرمایه این بانک بیان داشت: طی کارگروهی افزایش سرمایه بانک و دیگر بانک‌ها باید در هیات دولت مطرح شود، تا در بودجه سال آینده دولت این افزایش لحاظ شود.

وی افزود: همچنین در سند چشم انداز بخش تعاون این افزایش سرمایه برای بخش تعاون دیده شده است و برای بودجه سال 93 تمهیداتی از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی پیش بینی خواهد شد.

به گفته عظیمی، اکنون سرمایه بانک توسعه تعاون 530 میلیارد تومان است که نیازهای بخش تعاون را تا حدودی پوشش می‌دهد و اکنون در حال احصا کردن نیازهای این بخش هستیم تا بتوان اولویت بندی و برنامه‌ریزی کرد.

وی در خصوص الکترونیکی شدن فعالیت‌های تعاونی‌های مصرف و پیوستن به شبکه شتاب بانکی؛ٰ تصریح کرد: تسهیلات لازم برای اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مصرف با مشارکت وزارت تعاون کار و رفاه قائل شدیم و بانک نیز زیرساخت لازم را برای تحت پوشش قرار دادن انجام داده تا به مرور این کار اجرایی شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  9  =  1