ارز تک نرخی می‌شود/مهر تائید بانک مرکزی بر دلار ۳۰۰۰ تومانی

معاون ارزی بانک مرکزی:

معاون ارزی بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی به دنبال ارز تک نرخی است، گفت: نرخ ارز اکنون به حدود 2900 الی 3000 هزار تومان رسیده که نرخ خوبی است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از مهر، غلامعلی کامیاب در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که در حال حاضر چه نرخی برای ارز (دلار) در بازار مناسب است؟ گفت: نرخ فعلی دلار در بازار برای این ارز مناسب است.

معاون ارزی بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی به دنبال تک نرخی شدن ارز است، افزود: این امر به معنای ثابت بودن نرخ ارز نیست.

وی با تاکید بر اینکه نرخی که بازار تعیین می‌کند، بهترین نرخ برای ارز است، تصریح کرد: این نرخ ناشی از انتظاراتی است که در مردم ایجاد شده است؛ در عین حال عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت ها در بازار ارز است.

کامیاب با اشاره به اینکه نباید دیدگاه ثابت به نرخ ارز داشته باشیم، گفت: اگر نرخ ارز در یک دالان باریک تر نوسان داشته باشد می‌ توان گفت که به ثبات رسیده است و نرخ ارز اکنون به حدود 2900 الی 3000 هزار تومان رسیده که نرخ خوبی است.

وی در پاسخ به این سئوال که انتظاراتی در بین مردم شکل گرفته که نرخ ارز باز هم کاهش می‌یابد آیا این امر درست است؟ گفت: باید ببینیم چه تحولاتی رخ می دهد؛ اما کاهش بیشتر نرخ ارز و نوسانات شدید هم به نفع کشور نیست.

معاون ارزی بانک مرکزی با اشاره به اینکه کاهش نرخ هم جزو نوسانات است، اضافه کرد: در وضعیت ثبات نرخ ارز مردم می‌توانند برای سرمایه‌گذاری، تولید و داد و ستد تصمیم گیری کنند.

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
بدون نظر
  1. یک شهروند تهرانی می گوید

    بیچاره دلال های خیابان فردوسی وچهارراه استانبول .من همیشه فکرمیکردم این افراد ازخدا بی خبر باعث وبانی گران شدن دلار وسایر ارزها میشوند وهمیشه مردم وخود من این افرادرانفرین میکردیم که در به هم ریختن اقتصاد مملکت دست دارندوحتی شایدعوامل بیگانه باشند.اما الان متوجه شدم که آنها هیچ گناهی ندارند واشکال ازجای دیگری است.بدین ترتیب ازهمه آنهاعذرخواهی کرده وحلالیت میطلبم.

ارسال یک پاسخ

72  +    =  75