احیای تولید گیاهان دارویی در کشور

داروها در فرآیند سلامت کشور نقش مهمی را بر عهده دارند. نیاز بیماران به مصرف دارو بر هیچ کس پوشیده نیست چراکه هرگونه اختلال در تولید یا توزیع دارو می‌تواند باعث ایجاد پیامدهای ناگواری برای مردم باشد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،بر همین اساس طرح تولید فرآورده های طبیعی سلامت که با فرآوری گیاهان دارویی توسط گروه دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سه فاز برنامه ریزی شده در استان فارس در حال طراحی و پیاده سازی است. تولید فرآورده های دارویی طبیعی موثر با امکان حضور در بازارهای جهانی و اتکا به دانش غنی طب سنتی ایرانیان و استفاده از پتانسیل های موجود در کشور از اهداف اصلی این طرح می باشد.راه اندازی پیشرفته ترین خطوط تولید مواد حد واسط گیاهی (اسانس، عصاره و ماده موثر) و فرآورده های دارویی طبیعی مطابق با استاندارهای روز اروپا از ویژگی های منحصر به فرد این پروژه است که قرار است طی مدت 30 ماه به بهره برداری برسد.

این طرح که به طور رسمی از فردا طی مراسمی در استان فارس منطقه اقتصادی شیراز شروع خواهد شد، حضور موثر جمهوری اسلامی ایران در بازار منطقه یی و فرا منطقه یی گیاهان دارویی را به همراه خواهد داشت.

گروه دارویی برکت؛ احداث کارخانه تولید داروهای ضد سرطان در شهر رشت، طرح ساخت شهرک صنعتی دارویی ، راه اندازی خط تولید ماده اولیه پنی سیلین، تولید فرآورده های هورومونی خوراکی در محل شهرک صنعتی در منطقه کردان کرجو احداث کارخانهتولید داروهای تزریقی و پریفیلد در شهرک صنعتی قزوین را در کارنامه خود دارد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  4  =  28