پایان مرخصی اجباری کارمندان پنتاگون

بخش عمده ای از کارمندان پنتاگن مانند دیگر کارمندان دولت فدرال به مرخصی اجباری فرستاده شده بودند

به گزارش بی بی سی، چاک هیگل، وزیر دفاع ایالات متحده به بیشتر کارمندان خود که به علت تعطیلی دولت به مرخصی اجباری فرستاده شده بودند، دستور داده است تا از ابتدای هفته در محل کار خود حاضر شوند.

حدود 800 هزار نفر از کارکنان دولت فدرال آمریکا به علت تصویب نشدن بودجه این کشور از پنج روز پیش به مرخصی اجباری فرستاده شده اند که حدود 400 هزار نفر از آنها کارمندان وزارت دفاع ایالات متحده هستند.

آقای هیگل گفته است تصمیم برای بازگرداندن کارکنان وزارت دفاع، پنتاگون، مبتنی بر تفسیر حقوقی از قانون پرداخت دستمزد نظامیان است.

به گفته آقای هیگل، تفسیر مشاوران حقوقی وزارت دفاع از این قانون این است که همه کارکنانی که حضورشان برای آمادگی و توانایی نیروهای نظامی ضروری است، از تعطیلی دولت مستثنی هستند.

قانون پرداخت دستمزد نظامیان که پیش از تعطیلی دولت آمریکا تصویب شد، به دولت اجازه می دهد به پرداخت حقوق و مزایای نیروهای نظامی ادامه دهد.

اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا تصویب بودجه جدید دولت را به تعویق اجرای اصلاحات بیمه های درمانی باراک اوباما مشروط کرده است.

کاخ سفید با خودداری از پذیرش این شرط گفته است تا زمانی که کنگره بودجه موقت دولت را تصویب نکند، با جمهوریخواهان بر سر بودجه مذاکره نخواهد کرد.

تعطیلی دولت باعث خانه نشین شدن حدود یک سوم از کارکنان دولت فدرال شده است.

مجلس نمایندگان آمریکا شنبه با اکثریت مطلق به مصوبه ای رای داد که به دولت اجازه می دهد دستمزد کارکنان به مرخصی فرستاده شده را بپردازد.

کاخ سفید پیش تر اعلام کرده بود که در صورت تصویب چنین قانونی در مجلسین کنگره، باراک اوباما آن را تایید خواهد کرد.

در طول پنج روزی که دولت در حالت نیمه تعطیل به سر برده، نشانه ای از مصالحه جمهوریخواهان و دموکرات ها در کنگره دیده نشده است.

همزمان، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا که برای شرکت در اجلاس اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا به اندونزی سفر کرده، هشدار داد که ادامه تعطیلی دولت به منافع این کشور در جهان آسیب خواهد زد.

باراک اوباما که قرار بود برای شرکت در اجلاس این اتحادیه به آسیا سفر کند، سفر خود به چهار کشور منطقه را به خاطر تعطیلی دولت لغو کرده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  3  =  13