اقتصاد فلج‌شود هم غنی‌سازی متوقف نمی‌شود

مذاکره کننده ارشد هسته‌ای اسبق کشورمان طی سخنرانی در یک اندیشکده آلمانی تأکید کرد: شدید‌ترین تحریم‌ها نیز موجب آن نمی‌شود که ایران از حقوق خود برای غنی‌سازی اورانیوم تحت نظارت معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای چشم‌پوشی کند.

 
به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ؛ حسین موسویان، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای اسبق کشورمان گفت: هیچ میزان از تحریم‌ها قادر نخواهد بود تا ایران را به کنار گذاشتن برنامه هسته‌ای خود وادار کند، حتی اگر تحریم‌ها اقتصاد ایران را ناتوان کند.
 
حسین موسویان، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای اسبق کشورمان در یک سخنرانی در شهر هامبورگ آلمان گفت:
 
حتی اگر تحریم‌ها منجر به تأثیر منفی بر زندگی مردم عادی شود، کشور ایران هرگز از حقوق خود در غنی‌سازی اورانیوم تحت نظارت معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای دست برنخواهد داشت.
 
 پژوهشگر دانشگاه پرینستون آمریکا‌ که در مؤسسه کوربر در شمال آلمان سخنرانی می‌کرد افزود: «مهم نیست چه نوع تحریم‌هایی اعمال کنید، غیرممکن است ایران حاضر به چشم‌پوشی از حقوق خود تحت قوانین بین المللی بشود.» دیپلمات اسبق کشورمان تأکید کرد ایران اگر بخواهد، توانایی ساخت بمب هسته‌ای را دارد اما نمی‌خواهد.
 
موسویان همچنین ابراز امیدواری‌کرد گشایش اخیر قابلیت آن را دارد تا موضوع هسته‌ای طی 6 ماه حل و فصل شود، هرچند برای بهبود روابط تهران ــ واشنگتن پس از 34 سال خصومت زمان بیشتری لازم است.
 
وی تصریح کرد: «دیوار بی‌اعتمادی واقعاً بلند است، اما شروع خوبی است و نباید انتظار داشت مسائل بین ایران و آمریکا در 6 ماه یا یک سال حل و فصل شود».

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

6  +  4  =