سخنگوی اشتون: اتحادیه اروپا آماده حذف تحریم های ایران در اولین فرصت است

اتحادیه اروپا آماده وضع قوانین مناسب برای برداشتن تحریم های ایران در اولین فرصت است و ما بر پایبندی به تعهدات داده شده از سوی تهران نیز تاکید می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از ایرنا، روزنامه لبنانی النشره روز یکشنبه در این باره نوشت: مان در یک گفت و گوی رسانه ای اعلام کرد چندین نشست بین ایران و طرف های بین المللی در طول 6 ماه آینده برای دستیابی به مذاکرات در خصوص توافق نهایی هسته ای ایران برگزار می شود و هنوز زمانبندی مشخصی برای این گونه دیدارها تعیین نشده ولی ما طی هفته های آینده برای مشخص کردن زمان این گونه دیدارها با مقامات ایران تماس می گیریم.
 
وی افزود: وقتی به توافق انجام شده در ژنو هسته ای نگاه شود می بینیم که این اقدام یک پیروزی برای همه بود بدون اینکه طرف پیروز یا شکست خورده وجود داشته باشد.
 
سخنگوی اشتون گفت: در این توافق نه تنها گام های اولیه آن مشخص شده بلکه مسیر توافق نهایی نیز تعیین گردیده و انتظار می رود در طول یک سال به توافق نهایی برسیم.
 
سخنگوی کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین در باره اهداف برگزاری نشست ژنو 2 در مورد سوریه گفت: تنها انتظاری که از نشست ژنو 2 وجود دارد پیدا کردن راهی برای توقف جنگ در سوریه است.
 
مان در باره پرونده سوریه گفت که به نظر وی اعلام آمادگی همه گروه های درگیر در سوریه برای مشارکت در ژنو 2 یک نوع موفقیت است زیرا آنان هستند که تصمیم می گیرند در کنار یکدیگر بنشینند و همدیگر را به رسمیت بشناسند.
 
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با این حال تاکید کرد که نتیجه نشست ژنو 2 باید ایجاد راه حلی برای توقف جنگ باشد.
 
مان با تاکید بر این که موضع اتحادیه اروپا در باره مسایل مربوط به درگیری های فلسطین و اسراییل ثابت است، گفت، ما مشتاقانه منتظر استقلال و برقراری دموکراسی پایدار در فلسطین و زندگی همراه با صلح در این سرزمین هستیم

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  ×    =  9