خاطره جدید رفسنجانی از امام

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از نگاه برخی رسانه‌ها به دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متأسفانه اینگونه رسانه‌ها، منافع ملی را در نظر نمی‌گیرند و با چنین سرمایه‌ای برخوردهای جناحی و تخریبی دارند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از مسؤولین و پژوهشگران مرکز تحقیقات مکاترونیک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، با تشکر از دانشجویان و مسوولان این واحد، به تاریخچه تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در ایران پرداخت و گفت: اوایل انقلاب می‌دیدیم که صف کنکور طولانی و امکانات کمّی دانشگاه‌های دولتی محدود است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری اثرات منفی عدم موفقیت جوانان برای ورود به دانشگاه در خانواده‌ها گفت: خانواده‌ها و جوانان، دانشگاه را یک آرزوی غیرقابل تحقق می‌دانستند و وظیفه نظام اسلامی بود که شادابی علمی و دانشگاهی را در جامعه و خانواده‌ها زنده کند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه تحلیلی از فضای انقلابی سال‌های اوّل و مخالفت با بخش خصوصی گفت: متقاضیان تحصیلات دانشگاهی در زمانی که شورای انقلاب فرهنگی دانشگاهها را تعطیل کرده بود، بیشتر شدند و این اوضاع باعث نگرانی مضاعف مسؤولان نظام بود.

وی در ادامه با تاکید بر وجود امکانات نسبی فضاهای آموزشی و استاد و علاقه خانواده‌ها به تحصیلات عالیه فرزندان خود،گفت: خدمت امام(ره) رسیدم و اوضاع را توضیح دادم و ایشان بدون هیچ درنگی که انگار منتظر این پیشنهاد بودند، گفتند: شروع کنید که حتماً مردم و خداوند کمک می‌کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: آن دانشگاه امروز بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است که انقلاب و نظام اسلامی به آن می‌بالد.

رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد با اشاره به کمک‌های مردمی در شهرهای مختلف برای تأسیس واحدهای فراوان این دانشگاه در سراسر کشور گفت: پس از ارتقاء کمی، اکنون باید به ارتقای کیفی بپردازیم که کار پژوهشی و تحقیقاتی و پرداختن به تحصیلات تکمیلی در سیاست‌های اعضای هیأت مؤسس و هیأت امنا قرار گرفته است.

وی گسترش دانشگاه آزاد در سراسر کشور را پرخیر و برکت دانست و گفت: در مقطعی برای رقابت با این دانشگاه، به دانشگاه پیام نور بیش از حد توجه شد که البته رقابت علمی همیشه خوب بوده و خواهد بود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با انتقاد از نگاه منفی برخی رسانه‌ها به دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متأسفانه اینگونه رسانه‌ها، منافع ملی را در نظر نمی‌گیرند و با چنین سرمایه‌ای برخوردهای جناحی و تخریبی دارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ایران را سرشار از سرمایه انسانی در دانشگاه دانست و گفت: تا جایی که از من ساخته باشد، برای ارتقای علمی جوانان ایران اسلامی کمک خواهم کرد.

در آغاز این دیدار موسی خانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و محمد ذاکری ، پژوهشگر نخبه مرکز تحقیقات مکاترونیک این واحد دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌ها، به بیان دغدغه‌های پژوهشگران برای توجه بیشتر مسؤولین و جلوگیری از فرار مغزها پرداختند.

همچنین برگزیدگان تیم های مختلف لوح تقدیر خویش را از دست رئیس هیأت مؤسس و رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کردند.

قبل از این دیدار، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مراسمی با حضور دانشجویان و مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، از خودروی خورشیدی هاوین (2) و موتور سیکلت الکتریکی پاراکس رونمایی کرد.

در مراسم رونمایی از خودروی خورشیدی هاوین (2) آقای حسن بهرامی، سرپرست تیم دانشجویی گفت: طراحی این خودرو از سال 1391 با حضور 18 دانشجو آغاز شد و ساخت آن نیز 11 ماه طول کشید.»

وی افزود: این خودرو با حداکثر 160 کلیومتر بر ساعت و ذخیره 6 ساعت کاری قابل رقابت با دانشگاههای برتر دنیا مثل میشیگان و MITمی‌باشد.

بهرامی گفت: این خودرو در مسابقات آمریکا که سال 2014 برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

حسین زیارتی، سرپرست تیم موتورسیکلت الکتریکی پاراکس نیز گفت: این موتور که برای کلاس RACEطراحی و ساخته شده ویژگی منحصر به فردی دارد.

وی گفت: بدنه آن که با یک تیم 12 نفره دانشجوی طراحی و ساخته شده ، کاملاً آئرودینامیک بوده و با فرمان‌پذیری بالا، 184 کیلومتر سرعت دارد و در صورت شارژ کامل که 45 دقیقه طول می‌کشد، 200 کیلومتر را طی می‌نماید که در چهارمین دوره مسابقات ملی طراحی ماشین موفق و به کسب مقام نخست کشوری در مرحله ی طراحی و ساخت موتور سیکلت الکتریکی گردید.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

2  ×  5  =