رشد ۲۸ درصدی تعداد مشتریان بانکداری اینترنتی بانک صادرات

تعداد مشتریان استفاده کننده از سامانه بانکداری اینترنتی بانک صادرات ایران تا پایان آبان ماه سال جاری به بیش از 303 هزار و 700 مشتری افزایش یافته که این میزان بیانگر رشد 28 درصدی تعداد مشتریان استفاده کننده از این سامانه است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران این بانک در راستای ارایه خدمات مطلوب و جلب رضایت مشتریان همگام با پیشرفت فناوری‌های جدید، ارایه خدمات بانکداری اینترنتی متنوع را بر پایه بسترهای اینترنتی امن در دستور کار قرار داده است.

این خدمات بدون محدودیت مکانی و زمانی ارایه می‌گردد و دارای قابلیت‌های فراوانی از جمله انتقال وجه، رویت صورتحساب، تعیین مبلغ چک، پرداخت اقساط، پرداخت قبوض و … می‌باشد.

این گزارش می‌افزاید تعداد مشتریان استفاده کننده از سامانه بانکداری اینترنتی بانک صادرات ایران تا پایان آبان ماه سال جاری به بیش از 303 هزار و 700 مشتری افزایش یافته که این میزان بیانگر رشد 28 درصدی تعداد مشتریان استفاده کننده از این سامانه است.

براساس این گزارش بانک صادرات ایران با بهره گیری از دستگاه رمزساز لحظه‌ای (otp) در محیطی کاملاً امن و بدون حضور فیزیکی در شعب اقدام به ارایه خدمات متنوع اینترنتی نموده است.

شایان ذکر است استفاده از سیستم غیرحضوری بانکداری اینترنتی بانک صادرات ایران در حال حاضر امکان پرداخت اقساط، پرداخت قبوض، انتقال وجه بین حساب ها، تعیین مبلغ چک،  رویت صورت حساب را امکان پذیر ساخته و توانسته است نقش بسزایی در کاهش هزینه‌ها و وقت مشتریان داشته باشد. متقاضیان جهت استفاده از خدمات بانکداری اینترنتی به وب سایت این بانک مراجعه نمایند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  1  =  3