هشدار درباره تدریس انگلیسی در دبستان‌ ها

حمیدرضا مقدم فر در خصوص بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر احیای زبان فارسی گفت: امروز احیای این زبان شیوا کار دشواری است اما شدنی است، ما بعد از انقلاب و در این 35 سال بر اثر غفلت پذیرفته ایم تا فرهنگ بیگانه به زبان ما ورود پیدا کند و این یکی از دلایل اصلی فراموش کردن فارسی اصیل است.

خبرگزاری بسیج: حمیدرضا مقدم فر در خصوص بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر احیای زبان فارسی گفت: امروز احیای این زبان شیوا کار دشواری است اما شدنی است، ما بعد از انقلاب و در این 35 سال بر اثر غفلت پذیرفته ایم تا فرهنگ بیگانه به زبان ما ورود پیدا کند و این یکی از دلایل اصلی فراموش کردن فارسی اصیل است.

وی با بیان این که می توان آموزش زبان خارجی را در حوزه هایی که به آن زبان لازم است، تدریس کرد، افزود: ما پذیرفته ایم که آموزش زبان انگلیسی در مدارس کشور الزامی باشد و اخیرا طرح‌هایی مطرح شده است مبنی بر آموزش زبان خارجی در مقطع ابتدایی که اگر به تصویب برسد زبان فارسی را برای نسل آینده یک زبان بی ارزش خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران بیان کرد: زبان انگلیسی یک زبان فرهنگ ساز بود و امروزه حتی شاهد ورود این زبان به دین شده ایم، به طوری که آیات قرآن و احادیث ائمه اطهار(ع) به این زبان بر روی دیوارها و پشت ماشین ها نقش بسته اند.

مقدم فر خاطرنشان کرد: روزی مردم ایران به زبان فارسی افتخار می کردند و آن را رشد می دادند به طوری که زبان فارسی در دنیا زبانی شناخته شده بود اما غفلت مسؤلین و مردم باعث شد تا این زبان به انزوا کشیده شود.

وی با بیان این که تذکر مقام معظم رهبری باعث شد تا ما به خود بیاییم و متوجه هجمه بیگانگان به این زبان شویم، اظهار کرد: احیا و حفظ زبان فارسی برای تمام افرادی که ولایت مدار هستند و عرق دینی، ملی و مذهبی دارند، یک امر واجب است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران به نقش تأثیر گذار بسیج و سپاه در حفظ و احیای زبان فارسی شاره کرد و گفت: امروز بسیج و سپاه که متشکل از نیروهای ولایت مدار و انقلابی است نیز وظیفه پاسداری از زبان فارسی را بر عهده دارند.

وی با بیان این که کارهایی که می توان برای احیای زبان فارسی انجام داد دو دسته هستند، عنوان کرد: یک سری از این تلاش ها ساختاری است و بر عهده مسئولان آموزشی و فرهنگی کشور است مثل تغییر روش تدریس زبان انگلیسی در مدارس، اما یک سری از کارها جنبه عملی دارند مثل تبلیغ زبان اصیل فارسی و اصلاح کلمات بیگانه که بر عهده مراکز فرهنگی و مردم است.

مقدم فر در پایان در خصوص فعالیت های معاونت فرهنگی سپاه برای حفظ زبان فارسی گفت: بعد از سخنرانی رهبر انقلاب در جمع شورای انقلاب فرهنگی و بیاناتی که در خصوص زبان فارسی داشتند، این موضوع در مرکز مطالعات راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یکی از اولویت های اصلی ما قرار گرفت و الان مطالعات ما در حال انجام است و در صدد این هستیم تا راهکارهای موجود را شناسایی کنیم.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

3  +  6  =