نگاه نیویورکی خبرنگار آمریکایی به تهران /عکس

وی می افزاید: مردم اینجا می گویند مشکل اصلی از نبود کالا نیست بلکه از تورم زیاد است ، قیمت اجناس در مقایسه با زمان قبل از تحریم های شدید( بانکی و نفتی) دو تا سه برابر شده اند. با یک صاحب مغازه در تجریش گفت و گو می کردم . او می گفت این تورم روی فروش او تاثیر گذاشته و با توجه به 3 یا 4 برابر شدن قیمت اجناس در دو سال گذشته مردم دیگر مثل گذشته خرید نمی کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،" ویلیام برنگام " خبرنگار شبکه تلویزیونی " PBS" آمریکا که اخیرا به مدت 2 هفته به ایران سفر کرده است در مصاحبه با این شبکه از نتایج مشاهدات خود درباره ایران گفت.

به گزارش عصر ایران این خبرنگار آمریکایی با اشاره به اینکه در ظاهر هیچ نشانی از این نیست که ایران تحت تحریم است گفت:" خیابان ها شلوغ، فروشگاه ها پر از اجناس و ترافیک زیاد خیابان ها هیچ نشانی را در ظاهر از یک کشور تحت تحریم "فلج کننده" نشان نمی دهد.

وی می افزاید:" مردم اینجا می گویند مشکل اصلی از نبود کالا نیست بلکه از تورم زیاد است ، قیمت اجناس در مقایسه با زمان قبل از تحریم های شدید( بانکی و نفتی) دو تا سه برابر شده اند. با یک صاحب مغازه در تجریش گفت و گو می کردم . او می گفت این تورم روی فروش او تاثیر گذاشته و با توجه به 3 یا 4 برابر شدن قیمت اجناس در دو سال گذشته مردم دیگر مثل گذشته خرید نمی کنند.

برنگام به بازار لوازم الکترونیک تهران (خیابان جمهوری) اشاره می کند و می گوید:" ما اینجا گویی در بازار الکترونیک در حومه نیویورک هستیم . تقریبا هیچ محصولی نیست که اینجا نباشد . شما نمی توانید حجم کالاهای عرضه شده در این بازار را حتی تصور کنید. تولیدات اپل،سامسونگ و آخرین مدل های گوشی تلفن همراه. اینجا را باید دید. یکی از مغازه داران اینجا که محصولات " MAC" را می فروشد گفت یک "هدست" بلوتوث دارد که تنها مشابه آن در فروشگاه های شرکت " اپل" در نیویورک است.
 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  1  =  10