طرح ویژه برای متکدیان در نوروز!

محمدعلی عرفان‌منش درباره اجرای طرح‌های ویژه جمع‌آوری متکدیان در آستانه سال جدید، گفت:‌ با توجه به اهمیتی که چهره شهر در آستانه سال نو دارد، برنامه‌های ویژه‌ای را برای این امر در دستور کار داریم، هر چند که طرح‌های در حال اجرای موضوعات آسیب‌های اجتماعی کماکان به قوت خود باقی است و متوقف نشده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از اییسنا وی افزود: برای این که بتوانیم در آستانه سال جدید چهره شهر را برای شهروندان قابل تحمل کنیم جلسه ستاد ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی به صورت مرتب برگزار می‌شود و مقرر شده است تا دستگاه‌های اجرایی با توجه به تعریف نقشی که دارند به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استاندار تهران تاکید کرد: در مورد وظایفی که به دستگاه‌ها واگذار شده هر دستگاهی که نتواند به وظایف خود طبق قانون عمل کند مورد ماخذه قرار خواهد گرفت و با هیچ‌کس در مورد مداخلات بحث آسیب‌های اجتماعی تعارف نداریم.

وی با بیان این که اقدامات خوبی در دستور کار قرار گرفته و در حال اجراست، اظهار کرد: تمامی اقدامات باید با هماهنگی دستگاه‌های متولی و ذیربط باشد که یکی از این موارد بحث جمع‌آوری معتادان پرخطر است، لذا مراکزی که باید برای ساماندهی این آسیب‌دیدگان اجتماعی آماده می‌شد باید بتواند به ظرفیت‌سازی مناسب این ساماندهی را انجام دهد.

عرفان‌منش گفت: بحثی که در مورد مرکز ترک اعتیاد شفق به وجود آمد، ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی را تحت تاثیر قرار داد به این معنا که اگر مرکزی تعطیل می‌شود باید مراکز سامان بخشی این افراد مشخص شود.

وی گفت: ستاد ساماندهی آسیب‌دیدگاه اجتماعی استان تهران آماده است و اعضای آن که متشکل از دستگاه‌های اجرایی متولی این امر هستند به زودی جلسه ویژه‌ای را برگزار خواهد کرد که در آن تصمیمات پایانی سال و ایام عید اتخاذ خواهد شد تا از تجمع متکدیان در مقابل فروشگاه‌ها و سایر مراکز خرید جلوگیری شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

78  ⁄  26  =