پیش بینی آینده قیمت ها در سه بازار

با پایان بررسی لایحه بودجه در مجلس و همچنین ارائه گزارش های کلان وزارت اموراقتصادی و دارایی تا حدودی تصویر آینده سه بازار کشور ممکن شده باشد.

خبرآنلاین: با پایان بررسی لایحه بودجه در مجلس و همچنین ارائه گزارش های کلان وزارت اموراقتصادی و دارایی تا حدودی تصویر آینده سه بازار کشور ممکن شده باشد.

به نظر می رسد بازارهای مالی و مستغلات کشور به ثبات نسبی رسیده باشند. جدول پیش روی آینده کوتاه مدت این بازارها را پیش بینی کرده است.

بازار و پیش بینی

دلیل

 

مسکن/ گران نمی شود

براساس گفته های معاون وزیر مسکن سال آینده تعداد معاملات مسکن اندکی افزایش می‌یابد اما بازار مسکن با اطمینان تثبیت قیمت آغاز می‌شود. افزایش تعداد معاملات مسکن به معنای افزایش در قیمت‌ها نیست. این پیش بینی صعملو نشان می دهد احتمال رشد قیمت ها به سرعت بالا وجود ندارد.

 

طلا/ گران می شود

حداقل پیش بینی دو موسسه کیتکو و بلومبرگ نشان می دهد که حرکت طلا در بازارهای جهانی روند صعودی خواهد داشت. براین اساس می توان پیش بینی کرد از روز دوشنبه قیمت گذاری ها با حرکت رو به رشد حداقل 4 دلاری همراه باشند.

 

 

ارز/ ثابت می ماند

هرچند از دلارهای بلوکه شده هیچ اثری در بازار ایران دیده نخواهد شد ولی مهمترین پیام بازگشت دلارهای نفتی به اقتصاد ایران می تواند تغییر مسیر ارزی کشور باشد. براساس گفته های مسوولان اقتصادی کشور، دلارهای نفتی صرف واردات دارو و کالاهای اساسی می شوند. با این حال صرافان تهرانی می دانند تغییر فضایی سیاسی و دیپلماتیک کشور امکان دسترسی بیشتر به دلار را فراهم می کند. براین اساس می توان به انتظار کاهش یا حداقل ثبات قیمت دلار بود. از گفته های رئیس کل بانک مرکزی هم می توان به جمع بندی در مورد ثبات قیمت ها رسید. سیف در این دوره زمانی حمایت از تولید را در اولویت سیاست های ارزی قرار داده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  4  =  2