برنامه دولت برای تنظیم بازار نوروزی موز

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران از جلسه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با واردکنندگان موز خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت موز در مغازه ها 4000تا 4500تومان در هر کیلوگرم است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،حسین مهاجران در گفتگو با مهر از برنامه دولت برای تنظیم بازار موز خبر داد و گفت: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان قرار است جلسه ای را با واردکنندگان موز داشته باشد تا نرخ این محصول در آستانه شب عید در بازار متعادل باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو گرم موز در مغازه های سطح شهر بین 4000 تا 4500تومان است که البته در میادین میوه و تره بار بسته به کیفیت قیمت متعادل تر است.

وی تصریح کرد: تلاش دولت این است که قیمت این میوه که تقاضای آن در شب عید افزایش می یابد متعادل باشد و به ثبات برسد، این در شرایطی است که باید فقیمت هر کیلوگرم موز به طور طبیعی 3000تا 3500تومان باشد.

مهاجران از واردات موز از دوبی خبر داد و گفت: البته مبدأ بخشی از موزهای وارداتی فیلیپین است که قیمت آن به دلیل شرایط جوی این کشور افزایش داشته است به نحوی که قیمت هر کارتن موز در امارات از 40درهم به 70درهم افزایش یافته است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

6  ×  1  =