کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت تبلت و لپ‌تاپ

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران معتقد است که با توجه به افزایش هزینه‌ها، قطعا در سال آتی با افزایش قیمت کالاهای فناوری مواجه خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،سیدمهدی میرمهدی کمیجانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در ابتدای هر سال بسیاری از هزینه‌های مربوط به صنوف از جمله قیمت حامل‌های انرژی، حقوق کارمندان، بیمه، عوارض گمرکی و … افزایش پیدا می‌کند که در نهایت افزایش این هزینه‌ها موجب بالا رفتن قیمت برای مصرف کنندگان خواهد شد که البته به اعتقاد بنده این افزایش قیمت تنها به رایانه و لوازم جانبی آن محدود نخواهد شد و کالاها و صنوف دیگر را نیز دربرمی‌گیرد.

 

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران عنوان کرد: در حال حاضر به دلایل مختلف با کاهش قیمت کالاهای فناوری مواجه بوده‌ایم و حتی در همین اسفندماه در حالی که تنها 11 روز از ماه گذشته قیمت‌ها نسبت به قبل کاهش پیدا کرده است. درواقع از ابتدای بهمن ماه امسال می‌توان گفت حدود 10 تا 15 درصد کاهش قیمت داشته‌ایم که این رقم در ارتباط با برخی تجهیزات به 20 درصد هم می‌رسد.

 

وی همچنین یادآور شد: معمولا تعطیلات نوروز باعث می‌شود که بازارها به مدت حدود 20 روز راکد باشند. پس ازاین دوره نیز تا پایان فروردین ماه خرید و فروش چندانی در بازار مشاهده نمی شود. حال مدتی است تعداد خریدار در بازار نسبت به قبل کاهش پیدا کرده و در نهایت همکاران ما به ناچار برای مقابله با این رکود مجبور شده‌اند به منظور تامین هزینه‌ها دست به برگزاری نمایشگاه‌های زمستانه زده و یا اجناس خود را با تخفیف‌های مورد تائید اتحادیه ارائه کنند.

 

میرمهدی همچنین به خارج شدن تجهیزات رایانه‌ای از لیست اولویت 10 اشاره کرد و این موضوع را از جمله دلایل کاهش قیمت محصولات برشمرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

48  ⁄  6  =