پیروزی ملی پوشان ایران مقابل کویت در واپسین دقایق بازی

تیم ملی فوتبال ایران با حضور بازیکنان جوانش مقابل کویت به پیروزی رسید تا بدون باخت به جام ملت‌های آسیا صعود کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از فارس ، تیم ملی فوتبال ایران در آخرین مسابقه مقدماتی جام ملت‌های آسیا از ساعت 17 و 30 دقیقه در ورزشگاه انقلاب کرج و در حضور 9 هزار هشتصد و پنجاه و شش تماشاگر ( طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) تماشاگر به مصاف تیم کویت رفت که بازی با نتیجه 3 بر 2 به سود ایران به پایان رسید.

ملی پوشان ما خیلی زود به گل رسیدند و یعقوب کریمی در دقیقه 2 مسابقه پشت محوطه جریمه کویت پا به توپ شد وبا یک شوت گل اول ایران را به ثمر رساند.

بعد از گل کویتی‌ها برای زدن گل مساوی تلاش کردند.

در دقیقه 18 شوت بازیکن کویتی با برخورد با پای محسن بنگر مدافع تیم ملی تبدیل به گل خودی شد تا بازی به مساوی کشیده شود.

در دقیقه 23 رضا نوروزی در محوطه جریمه کویت صاحب توپ شد و در حالیکه موقعیت شوتزنی داشت توپ را به بختیار رحمانی پاس داد و ضربه این بازیکن به بیرون رفت.

در دقیقه 30 بازهم ایران شانس گلزنی روی یک ضربه کاشته به دست آورد که ضربه بختیار رحمانی به بیرون رفت.

فیصل النزی در دقیقه 39 از پشت محوطه جریمه ایران شوت محکمی زد که رحمان احمدی دروازه‌بان ما توپ را به کرنر فرستاد.

نیمه دوم نیز با حملات کویتی‌ها شروع شد و آنها صاحب یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه ما شدند سپس و ایران حملات خود را از دقیقه 53 آغاز کرد.

در دقیقه 62 پیام صادقیان پا به توپ وارد محوطه جریمه کویتی شد و ارسال زمینی او با برخورد به مدافع کویت تبدیل به گل دوم ایران شد.

در دقیقه 74 مسابقه وقتی بختیار رحمانی برای زدن یک توپ یورش برد دروازه‌بان تیم کویت به بازیکن ایران پرخاش کرد و همین مسئله باعث درگیری بین بازیکنان دو تیم شد.

در دقیقه 89 تیم کویت روی اشتباه مسلم مدافعان ایران گل مساوی را زد و فهد البشیری در میان سه بازیکن ما صاحب توپ شد و توپ ارسالی را با یک ضربه ساده تبدیل به گل کرد.

در دقیقه 90 کریم انصاری فرد با یک ضربه سر گل سوم ایران را به ثمر رساند تا تیم ملی ایران پیروز از میدان خارج شود.

دیمتری ماشنستوف و داور قرقیزستانی به فهد عواد از کویت و محسن بنگر و بختیار رحمانی از ایران کارت زرد نشان داد.

با توجه به صعود هر دو تیم به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا 2015 استرالیا این مسابقه یک بازی تشریفاتی محسوب می‌شود و به همین دلیل هم کی‌روش بیشتر از بازیکنان جوان‌تر در ترکیب تیم ملی ایران استفاده کرد. او روز گذشته گفته بود بازیکنان جوان‌تر بروند و از فوتبال لذت ببرند.

جدول گروه B مسابقات به این ترتیب شد

1- ایران 16 امتیاز

2- کویت 9 امتیاز

3- لبنان 5 امتیاز

4- تایلند بدون امتیاز

دیدار تایلند و لبنان روز چهارشنبه برگزار می‌شود. ایران در این مسابقه با 5 برد و یک مساوی و بدون باخت به عنوان صدرنشین گروه به جام ملت‌های سال 2015 استرالیا صعود کرد.

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران:

رحمان احمدی، محسن بنگر، احمد آل نعمه، حسین ماهینی( از دقیقه 80 محمدرضا خانزاده)، مهرداد جماعتی، رضا حقیقی، احسان حاج صفی، پیام صادقیان، یعقوب کریمی، بختیار رحمانی( از دقیقه 77 محمدرضا خلعتبری) و رضا نوروزی( از دقیقه 66 کریم انصاری فرد)

سرمربی: کارلوس کی‌روش

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

31  −  27  =