دیدار وزیر بهداشت با خانواده همکار اهدا کننده اعضاء

همزمان با هفته احسان و نیکوکاری و روز پرستار، وزیر بهداشت به دیدار خانواده مرحومه نرگس کریمی همکار بیمارستان بانک رفت که پس از مرگ مغزی اعضای بدنش را به نیازمندان اهدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته با خانواده مرحومه نرگس کریمی کمک بهیار بیمارستان بانک ملی ایران که پس از حادثه مرگ مغزی در سال 86 ، قلب، کبد، کلیه ها و نسوج خود را با موافقت خانواده اش به بیماران نیازمند عضو اهدا کرده و جان چند نفر را نجات داد، دیدار کرد.
وزیر بهداشت در این دیدار ضمن قدردانی از این پرستار نمونه، اهدای زندگی به یک فرد را معادل نجات کل بشریت دانست و گفت: فقط انسان‌های بزرگ می توانند در لحظات خطیر تصمیم‌های بزرگ بگیرند، شما خانواده مرحومه نرگس کریمی نیز با اهدای اعضای بدن او به نیازمندان موجب نجات جان یک پدر و دو مادر در سه خانواده شدید و کار بسیار بزرگی انجام دادید.
دکتر هاشمی تأکید کرد: البته برای هیچ خانواده ای خوشایند نیست که عزیز خود را از دست بدهد اما انجام چنین کارهای خوبی به نوعی تسلی بخش خانواده هاست زیرا اهدای عضو به بیماران نیازمند، به آنها جان و زندگی دوباره می بخشد.
وی در پایان با اهدای لوحی از خانواده مرحومه نرگس کریمی قدردانی کرد.
بنا بر این گزارش دراین دیدار دکتر نجفی زاده مسئول پیوند اعضای بدن مرحومه کریمی گزارشی از روند اهدای اعضای این همکار درگذشته ارائه کرد.
لازم به ذکر است در این دیدار بیمار دریافت کننده قلب از قم و بیمار دریافت‌کننده کبد از شهرستان نایین هم حضور یافته بودند و با بیمار دریافت کننده کلیه‌های مرحومه کریمی نیز به صورت تلفنی ارتباط برقرار شد.
مرحومه نرگس کریمی دانشجوی کارشناسی ارشد و کمک بهیار بیمارستان بانک ملی ایران و پرستار اتاق مراقبت‌های ویژه بیمارستان بود که در سال 86 بر اثر حادثه‌ای تلخ، دچار مرگ مغزی شده و پیش از مرگ نیز فرم اهدای عضو را پر کرده بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

81  ⁄    =  9