کفاشیان: به خصوصی‌ شدن خوشبین نیستم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: می توانستیم با شکایت از نمازی او را در همه جای دنیا ممنوع‌الکار کنیم.

خبرگزاری فارس: رئیس فدراسیون فوتبال گفت: می توانستیم با شکایت از نمازی او را در همه جای دنیا ممنوع‌الکار کنیم.

علی کفاشیان راجع به آخرین شرایط حضور نیلو وینگادا سرمربی پرتغالی روی نیمکت تیم ملی امید ایران اظهار داشت: با توجه به صحبت‌های انجام شده و توافق‌های اولیه وینگادا هفته آینده به تهران می‌آید تا قراردادش را نهایی کند. ما در مورد بندهای مختلف قرارداد صحبت‌هایی را با این مربی انجام دادیم و هر زمانی که او به تهران بیاید و قراردادش را امضا کند می‌توانیم بگوییم که حضور این مربی روی نیمکت تیم امید نهایی شده است.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران درباره اینکه آیا وینگادا موافقت کرده بود که دستیارش ایرانی باشد گفت: بله، ما در این زمینه نیز با او به توافق رسیدیم و 80 درصد قرارداد این مربی با فدراسیون فوتبال ایران نهایی شده است. در مورد دستیار خارجی نیز با وینگادا توافق کردیم که چنانچه تمایل داشته باشد دستیاری از اروپا بیاورد به صورت حق‌الزحمه حقوقش را بگیرد. ما مشکلی نداریم که او بخواهد یک مربی بدنساز یا یک دستگاه در یک اردو به صورت پاره‌وقت در اختیار داشته باشد.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا دستیار ایرانی وینگادا معرفی شده است تاکید کرد: ما چند گزینه را مدنظر قرار دادیم اما هنوز هیچ فرد خاصی را معرفی نکرده‌ایم پس سعی می‌کنیم این مربی به تهران بیاید و پس از آن راجع به نامزدهای مورد نظر برای دستیاری‌اش به جمع‌بندی برسیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران درباره اینکه گفته می شود با کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی نیز به توافق رسیده‌اید گفت‌: بله، ما برای تمدید قرارداد با کی‌روش انجام داده‌ایم. تقریبا مراحل نهایی شده و چنانچه مشکل خاصی پیش نیاید قبل از جام جهانی قرارداد سرمربی پرتغالی را تمدید خواهیم کرد.

کفاشیان در ادامه خبر از بازی‌های دوستانه متعدد برای تیم ملی در اردوی آفریقای جنوبی و اتریش خبر داد و افزود: برای اینکه تیم ملی کشورمان در سه ماه باقیمانده به مسابقات جام جهانی 2014 به آمادگی کامل برسد برنامه‌ریزی کرده‌ایم که 4 تا 5 بازی با تیم‌های اروپایی مانند بلاروس آفریقایی مانند آفریقا و تیرینیدادتوباگو و چند نماینده از آمریکای جنوبی بازی تدارکاتی انجام دهد و امیدوارم با اجرایی شدن برنامه‌های کارلوس کی‌روش ملی‌پوشان کشورمان بتوانند با قدرت کامل راهی برزیل شوند.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا ملی‌پوشان در اردوی آفریقای جنوبی کی‌روش را همراهی خواهند کرد یا خیر، گفت: ما مشکلی در این زمینه نداریم و با باشگاه‌ها صحبت‌های خوبی انجام دادیم و ما هم امیدواریم همه ملی‌پوشان در اردوهای تیم ملی حضور داشته باشند.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که چرا این روزها در فوتسال بانوان عزل و نصب با شدت زیادی انجام می‌شود گفت: به هر حال شب عید است و همه خانه‌تکانی می‌کنند!

در ادامه این مصاحبه کفاشیان اظهارات شب گذشته نوبخت معاون رئیس جمهور مبنی بر افزایش بودجه ورزش در سال 93 را به فال نیک گرفت و گفت: این نوع اظهارات را ما واقعا به فال نیک می‌گیریم و مطمئن هستیم که دولت مصمم است که سال آینده از ورزش ایران حمایت کند. ما در بازی‌های آسیایی گوانگجو  و المپیک 2012 نتایجی درخشانی را کسب کردیم و چنانچه بخواهیم آنها را تکرار کنیم کار سختی را در پیش داریم. شک نکنید اگر بی‌توجهی شود ورزش کشور در بازی‌های آسیایی و تورنمنت‌های بین‌المللی دچار افت خواهد شد این افت یک سرمایه کلان که همان نشاط اجتماعی است را کم خواهد کرد بنابراین انتظار داریم دولتمردان با یک نگاه منطقی و با دیدگاهی مثبت به ورزش توجه کنند و کمک‌حال این حوزه باشند.

کفاشیان از نحوه خصوصی‌شدن استقلال و پرسپولیس که این روزها برخی به دنبال آن هستند انتقاد کرد و افزود: من خوشبین‌ نیستم که با چنین تفکراتی این دو باشگاه بزرگ خصوصی شود. درباره واگذاری استقلال و پرسپولیس و خصوصی شدن باشگاه‌ها من بحث دارم. با این مواردی که این روزها بیان می‌شود و با تعاریفی که عده‌ای از دوستان بیان می‌کنند قول می‌دهم که بحث خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس و دیگر باشگاه‌ها انجام نخواهد شد. ما نباید فراموش کنیم که نحوه قوانین و مقررات درآمدزایی در فوتبال معیارهای خاص خودش را دارد یکی از معیارها همین حق پخش تلویزیونی است. شما نمی‌توانید با واگذاری یک باشگاه به حسن یا نقی بگوییم که یک باشگاه خصوصی شده اگر اینچنین باشد تمام مراحل خصوصی‌سازی منتفی است.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران به آخرین شرایط حضور کاپیتان تیم ملی در اردوها نیز اشاره کرد و گفت: جواد نکونام برای اینکه بتواند تیم ملی را در اردوها همراهی کند خودش با مدیران باشگاه الکویت صحبت کرده است و شرایط را توضیح داده است و به نظر من او با توجه به پیگیری‌هایی که دارد برای پیوستن به تیم ملی مشکلی نخواهد داشت.

بحث مجید صالح به عنوان جایگزین امید نمازی در تیم ملی نیز این روزها مطرح شده است؛ کفاشیان با تایید ضمنی این خبر به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: صالح نیز یکی از گزینه‌های مدنظر کی‌روش است اما بهتر است که برای انتخاب این مربی به عنوان دستیار خود کی‌روش اظهارنظر نهایی را داشته باشد. کی‌روش روی او نظر دارد و چند گزینه دیگر نیز مدنظر او هستند.

کفاشیان از نحوه جدایی امید نمازی از تیم ملی ایران نیز انتقاد کرد و افزود: ما به لحاظ حقوقی دیگر بحث امید نمازی را پیگیری کردیم اما باید قبول کنیم که کارش واقعا غیر حرفه‌ای بود. او واقعا به یک باره تیم ملی را ترک کرد و رفت. ما می‌توانستیم از او شکایت کنیم و اجازه ندهیم هیچ جای دنیا کار کند. الان هم خبری از او ندارم دوباره تاکید می‌کنم که رفتارش درست نبود.

در ادامه این مصاحبه از رئیس فدراسیون درباره اظهارات رئیس باشگاه الهلال مبنی بر اینکه مدعی شده سفر به ایران آزاردهنده است سوال کردیم که او پاسخ داد: ما همواره شرایط میزبانی خوبی از نمایندگان خارجی داشتیم. ارتباط خوبی هم با مدیران خارجی که به ایران آمدند برقرار کردیم اما واقعا نمی‌دانم چرا او چنین بحثی را مطرح کرده است. به عنوان مثال بازی اول استقلال که امسال مقابل الشباب عربستان بود آنها از نحوه میزبانی و ورودشان به ایران به شدت ابراز رضایت کردند. حالا مدیر الهلال یک حرفی زده است اما نباید به چنین صحبت‌هایی اهمیت بدهیم.

کفاشیان به تغییر ساختار در مدیریت فوتبال و فوتسال بانوان اشاره کرد و گفت: ما نباید فراموش کنیم که سازمان لیگ فقط منحصر به آقایان نیست. این سازمان شامل حال فعالیت‌های آقایان و بانوان است همه زیر نظر این سازمان فعالیت می‌کنند ما نمی‌توانیم برای بانوان یک سازمان لیگ و برای آقایان یک سازمان جداگانه دیگر راه‌اندازی کنیم.خانم فریده شجاعی به عنوان نایب رئیس این سازمان حضور دارند و نظراتشان را بیان می‌کنند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

79  +    =  83