افزایش بی سابقه قیمت طلا

قیمت طلا در بازار جهانی به دلیل تشدید تنش در اوکراین و پیامدهای منفی کندی اقتصاد چین که تقاضای خرید این فلز گرانبها را افزایش داد، به بالاترین سطح در 19 هفته گذشته صعود کرد.

خبرگزاری ایسنا: قیمت طلا در بازار جهانی به دلیل تشدید تنش در اوکراین و پیامدهای منفی کندی اقتصاد چین که تقاضای خرید این فلز گرانبها را افزایش داد، به بالاترین سطح در 19 هفته گذشته صعود کرد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در بازار سنگاپور با 0.8 درصد افزایش به 1359 دلار رسید که بالاترین قیمت از 29 اکتبر سال گذشته بود. بهای هر اونس طلا برای تحویل در آوریل در بازار نیویورک تا اواسط معاملات چهارشنبه به 1355 دلار رسید که سومین افزایش روزانه پی در پی بوده است.

این فلز روز گذشته با وخیم شدن تنش میان اوکراین و روسیه 0.7 درصد افزایش یافته و رشد هفتگی‌اش به پنجمین هفته پی در پی رسیده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به دلیل افزایش تقاضا برای این فلز به عنوان پناه مطمئن سرمایه، 13 درصد صعود کرده است. طلا امسال در حالی صعود کرد که بانک مرکزی آمریکا برای دومین بار کاهش 10 میلیارد دلار از میزان خرید ماهانه اوراق قرضه را اعلام کرد. اعلام تعدیل تدریجی این برنامه، عامل سقوط 28 درصدی قیمت طلا در سال گذشته بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

8  +  2  =