پیاده سازی تشخیص هویت روی کارتهای هوشمند امکان پذیر شد

از سوی محققان ایرانی

یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به پیاده سازی فناوری تشخیص هویت بیومتریک به کمک سه داده بیومتریکی عنبیه، اثر انگشت و چهره بر روی کارت هوشمند شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از مهر، کارتهای هوشمند که جاواکارت نیز خوانده می شوند از سوی این شرکت تولید شده اند و چیپ های حافظه ای هستند که علاوه بر فضای نگهداری حافظه، دارای یک پردازشگر داخلی بود که این پردازشگر می تواند فرامینی را در داخل کارت اجرا کند.

از آنجایی که داده ها و فرامین داخلی از سیستم کدگذاری پیشرفته برخوردار است این ادعا وجود دارد که کارت های هوشمند قابل رمزگشایی و هک نیستند و این شرکت توانسته به عنوان اولین شرکت ایرانی سه داده بیومتریکی عنبیه، اثر انگشت و چهره را بر روی کارت هوشمند پیاده سازی کند.

استفاده از کارت های هوشمندی که داده های بیومتریک بر روی آن ذخیره شده است لزوم استفاده از تجهیزات سروری برای بانک های اطلاعاتی را برطرف می کند و دیگر نیاز نیست که بانک اطلاعاتی در دسترس تجهیزات شناسایی هویت قرار گیرد.

به این ترتیب اطلاعات فردی و داده های بیومتریک هر نفر از روی کارت هوشمند وی خوانده شده و در همان جا با اطلاعات کسی که کارت را در دست دارد مقایسه می شود و با توجه به این خصوصیت علاوه بر تایید 100 درصدی هویت فرد دارنده، کارت مفقودی توسط هیچ فرد دیگری غیر از صاحب اصلی کارت قابل استفاده نیست.

این محصول امکان استفاده از سیستم های تشخیص هویت بیومتریکی بسیار دقیق و ارزان را فراهم کرده است. از جمله کاربردهای این محصول می توان به مواردی از جمله کنترل تردد در فرودگاه ها و مرزها، پاسپورت بیومتریک، کارت ملی هوشمند، گواهینامه رانندگی، دفترچه خدمات درمانی الکترونیکی، کارت شناسایی اتباع بیگانه، سیستم های رای گیری خودکار، سیستم های کنترل تردد خاص و کارتهای شناسایی امنیتی برای ارگانهای بزرگ اشاره کرد.

شرکت دانش بنیان رایابین در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  8  =  8