نامه ۲۰۲ نماینده مجلس به حسن روحانی

قاسم احمدی‌لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی گفت: 202 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور، خواستار توجه ویژه دولت به پروژه آزادراه تهران- شمال شدند.

خبرگزاری فارس: قاسم احمدی‌لاشکی نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی گفت: 202 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور، خواستار توجه ویژه دولت به پروژه آزادراه تهران- شمال شدند.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

محضر مبارک حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

در دولت تدبیر و امید تلاش‌های خوبی تاکنون به لطف خدا صورت پذیرفت که جای تشکر دارد اما متاسفانه مصاحبه اخیر (مورخ 9/1/93) وزیر محترم راه و شهرسازی پیرامون پروژه آزادراه تهران- شمال موجبات نگرانی ملت شریف ایران اسلامی خصوصا خطه شمال کشور را فراهم نموده است.

وزیر محترم با کم‌مهری نسبت به دولت‌های گذشته آب پاکی را با این جمله تاریخی «آزادراه تهران- شمال از اولویت‌های کاری وزارت راه و شهرسازی خارج شد» و روی دست همه ریخت در حالی که در برنامه پیشنهادی در زمان اخذ رای اعتماد بر تکمیل پروژه با اهمیت و نیمه‌تمام با توجه به تبعات منفی طولانی شدن زمان ساخت تاکید کرده بود ضمنا ایشان متعاقبا در مصاحبه‌هایی به فرجام رساندن این پروژه را تاکید داشتند حتی تا آنجایی که قول داده‌اند تا در دوره مسئولیتشان این پروژه مظلوم افتتاح شود.

لازم به ذکر است این آزادراه بخشی از آزادراه سراسری شمال- جنوب بوده که قرار است دریای مازندران و خلیج همیشه فارس را به یکدیگر متصل نموده و در ترانزیت منطقه عمده‌ترین نقش را ایفا نماید.

شنیدن این جمله نیز خالی از لطف نیست که پروژه مورد نظر با گذشت بیش از 17 سال از انعقاد قرارداد آن، شما رئیس‌جمهور و حدود 10 وزیر را به خود دیده است.

در سال 56 مقرر شده بود این آزادراه با هزینه‌ای معادل 32 میلیارد تومان در مدت 5 سال و در سال 75 با هزینه 150 میلیارد تومان در مدت 7 سال احداث شود. با وجود این پیش‌بینی می‌شود برای اتمام این پروژه حدود 100 برابر مبلغ قرارداد سال 75 منابع مالی مورد نیاز باشد.

مضاف بر آنکه در بودجه سال 93 برای پروژه آزادراه تهران- شمال مبلغ یک هزار میلیارد ریال (بودجه ریالی) و همچنین 138 میلیون یورو (بودجه ارزی) اعتبار اختصاص یافته است و بنابراین این اعتبارات صرفا باید برای ادامه روند پروژه آزادراه تهران- شمال صرف شود و به هیچ‌وجه نباید به بهانه‌های مختلف در جاهایی غیر از این پروژه هزینه شود.

در توزیع ترافیک از محورهای مواصلاتی موجود در استان‌های شمالی کشور حدود 16 درصد از تردد خودروها سهم جاده چالوس می‌باشد چراکه این جاده همه‌ساله پذیرای چند ده میلیون نفر مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است. بنابراین جایگاه این آزادراه از جنبه گردشگری نیز حائز اهمیت فراوانی است.

در خاتمه اینجانبان به عنوان نمایندگان و خادمین ملت ایران انتظار داریم دستور فرمایید که جهت احترام به مسئولان گذشته و ضرورت اجرای این پروژه عظیم که شاید بتوان گفت پروژه اول عمرانی کشور است اقدام موثر صورت تا موجب رفع نگرانی مردم عزیز کشور خصوصا خطه شمال گردد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  5  =  1