طلا به کانال ۱۲۰۰ دلاری سقوط کرد

قیمت جهانی طلا پس از افت 22 دلاری در روز گذشته امروز نیز روندی نزولی را طی کرد و به 1297 دلار در هر اونس رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از تسنیم، پس از ثبت بیشترین کاهش قیمت طلا در سه هفته اخیر که روز گذشته اتفاق افتاد امروز نیز قیمت طلا روندی نزولی را طی کرد.

عرضه زیاد در بازار و نگرانی ها از کاهش تقاضا از سوی چین علل افت قیمت طلا از روز گذشته بوده است. 
کاهش قیمت طلا در حالی است که تنش های ژئوپلتیک در اوکراین افزایش یافته است. حتی پس از آنکه کی‌اف عملیاتی را بر ضد شبه نظامیان جدایی طلب در قسمت شرقی روس زبان آغاز کرد، جذابیت بازار طلا نتوانست افزایش یابد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از کاهش 22 دلاری در روز سه شنبه، امروز نیز 1 دلار کاهش یافت و به 1297 دلار رسید. قیمت طلا دیروز پیش از جبران بخشی از کاهش قیمت خود، به رقم 1290 دلار و 34 سنت رسید که پایین ترین قیمت در یک و نیم هفته اخیر بود.
یک تاجر فلزات گرانبها در هنگ کنگ به رویترز گفت: «ظاهرا یک روز کاهشی دیگر در راه است. قیمت ها به سمت 1270 تا 1280 دلار در حرکت است.»
وی افزود: «تقاضای فیزیکی به دلیل این کاهش قیمت افزایش نیافته است. اکثر خریداران فکر می کنند قیمت ها بیش از این کاهش خواهد یافت، بنابراین آنها در این سطح قیمت برای خرید هجوم نمی آورند.»
یک گزارش صنعتی در روز سه شنبه نشان داد که شرکت های چینی احتمالا حدود 1000 تن طلا را در قالب قراردادهای تامین مالی نگه داشته اند. این موضوع نشان می دهد که به دلیل وضعیت نامناست اعتباری، بخش بزرگی از واردات طلا از سوی چینی ها برای افزایش تامین مالی مورد استفاده قرار گرفته است و نه تامین درخواست های مصرف کنندگان.
ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا گفت: «این بدان معناست که بخش عمده ای از افزایش مصرف اخیر طلا در چین، لزوما برای مصرف نبوده است.»

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

55  +    =  58