پرداخت غرامت ازمحل فروش ساختمان متعلق به ایران درامریکا

دولت آمریکا از تصمیم خود برای پرداخت غرامت به شاکیان حقیقی و حقوقی از جمهوری اسلامی ایران ، از محل فروش یک آسمان خراش متعلق به تهران خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،به گزارش رویترز، دادگاهی در نیویورک اعلام کرد ، با فروش یک آسمانخراش متعلق به جمهوری اسلامی ایران در محله منهتن نیویورک ، غرامت شاکیانی را که از جمهوری اسلامی ایران شکایت کرده اند پرداخت خواهد کرد . بخش عمده ای از این آسمانخراش متعلق به بنیاد علوی است که یک سازمان غیر انتفاعی فعال در عرصه ترویج فرهنگ اسلامی و زبان فارسی است . دفتر دادستانی آمریکا در منهتن نیویورک در سال دوهزار و نه ، با طرح یک دعوی مدعی شد که بنیاد علوی از سوی ایران ، هدایت و کنترل می شود . قاضی محلی «کاترین فارست » سال گذشته در دادگاه فدرال منهتن رای داد که مالکان این بنیاد به صورت عمدی و بر خلاف قوانین آمریکا، دارایی های ایران را نگهداری و یا پنهان کرده اند و آسمانخراش باید به نفع دولت آمریکا ، توقیف شود . در ماه مارس گذشته ، قاضی فارست حکم داد که گروهی از شاکیان که به نفع آنها رای صادر شده ، محق هستند تا کنترل این آسمانخراش و سایر املاک متعلق به ایران را در دست گیرند . شاکیان این پرونده خانواده قربانیان بمبگذاری سال هزار و نهصد و هشتاد و سه در پایگاه تفنگداران آمریکایی در بیروت هستند . در این بمبگذاری 241 نظامی آمریکایی و 58 نظامی فرانسوی جان باختند .

دولت آمریکا ، ایران را به دست داشتن در این بمبگذاری متهم کرده اما هیچ وقت نه تنها در هیچ دادگاهی این اتهام ثابت نشد بلکه هیچ سندی هم از دست داشتن ایران در این بمبگذاری تاکنون منتشر نشده است .

واحد مرکزی خبر

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  8  =  24