عرضه بسته‌های فرهنگی در مدارس در روز‌های پنج‌شنبه

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش از عرضه بسته‌های فرهنگی در مدارس در روز‌های پنج‌شنبه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، از ایسنا، دکتر حمیدرضا کفاش در آخرین روز از سفر وزیر آموزش و پرورش و هیات همراه به مشهد در دیدار با امام جمعه این شهر با بیان اینکه پنج‌شنبه‌ها بسته‌های فرهنگی در مدارس توزیع خواهد شد، اظهار کرد: این بسته‌ها شامل برنامه‌هایی همچون اجرای نمایش‌های عروسکی جذاب، کتابخوانی و امور هنری مربوط به فعالیت‌های کانون فرهنگی کودکان و نوجوانان، فعالیت‌های ورزشی، فعالیت‌های قرآنی و گروهی تشکلات پیشتازان و فرزانگان در حوزه پرورشی است.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: این طرح به صورت آزمایشی در برخی از مدارس اجرا خواهد شد و درصورت موفق بودن آن را با شیب نسبی در بیشتر مدارس اجرا خواهیم کرد.

وی با اشاره به سفارشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه دانش‌آموزان به حوزه‌های قرآن و اهل بیت خاطرنشان کرد: پیرامون این موضوع با جمع‌آوری تعدادی از آیات روان و قابل حفظ در قالب کتابچه در راستای حفظ موضوعی آیات قران توسط دانش‌آموزان برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است که از سال آینده در مدارس اجرا خواهد شد.

کفاش همچنین جمع‌آوری مطالبی در قالب کتابچه مربوط به ائمه‌ای که کمتر به آنان توجه شده است، از دیگر اقدامات معاونت فرهنگی پرورشی در راستای سفارشات مقام معظم رهبری دانست.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش از برگزاری مسابقه قرآن دانش‌آموزی در زبرخان یاد کرد و افزود: این مسسابقات به صورت ویژه‌ای و با همراهی تمام اقشار این شهرستان فضای معنوی را در کل شهر ایجاد کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی و رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی آموزش و پرورش نیز در بخش دیگری از این مراسم در خصوص تغییر کتب درسی گفت: تغییرات با رویکرد شکوفایی فطرت و مطابق با برنامه درسی- ملی اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی آینده تغییرات بر کتب درسی پایه‌های چهارم و هشتم اعمال خواهد شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  2  =  3