دلار ۳۳۴۵ تومان؛ سکه رکورد یک میلیون تومان را زد

در ادامه تشدید نوسانات بازار طلا و ارز نرخ دلار در آغاز به کار بازار امروز 3345 تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح جدید یک میلیون و 4 هزار تومان قیمت خورد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از تسنیم، از روزهای گذشته و همزمان با نزدیک شدن به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بازار طلا و ارز به استقبال گرانی رفته و آنطور که فعالان این بازار اعلام کرده اند دلیل این افزایش قیمت‌ها نگرانی ها از افزایش قیمت بنزین و گازوئیل است.

یکی از صراف‌ها به تسنیم گفت: از وقتی اعلام شده قیمت بنزین قرار است گران شود قیمت دلار صعودی شده و تا زمانی که قمیت‌ها از سوی دولت اعلام نشود این نوسانات ادامه خواهد داشت.

البته سید بهاءالدین حسینی هاشمی که سال‌هاست در حوزه بانکی و اقتصادی به فعالیت می پردازد در همین ارتباط به تسنیم گفت که اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، افزایش قیمت بنزین و گازوئیل و نگرانی ها از اجرای توافق ژنو بخصوص ابهامات درباره ورود دلارهای نفتی از مهمترین عوامل روانی است که در بازار ارز موجب نوسان شده است.

طی روزهای اخیر نوسانات در بازار ارز کاملاً صعودی شده و در آخرین قمیت‌ها هم اکنون دلار در بازار آزاد و خیابان فردوسی 3 هزار و 345 تومان، یورو 4 هزار و 600 تومان، پوند انگلیس 5535 تومان، درهم امارات متحده عربی 910 تومان و یوان چین 550 تومان قیمت خورده و فروخته می شود.

هم اکنون در بازار سبزه‌میدان قیمت هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید یک میلون و 4 هزار تومان، سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم یک میلیون و 3 هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی 537 هزار تومان،‌ ربع‌سکه بهار آزادی 321 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 206 هزار تومان قیمت گذاری و به متقاضیان فروخته می‌شود.

امروز ( چهار شنبه سوم اردیبهشت ماه) قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی1284.6  دلار و هر گرم طلای 18عیار در بازار داخلی 102 هزار و 500 تومان تعیین شده و مورد مبادلات قرار می‌گیرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  6  =  1