عوارض همین استامینوفن ساده

عضو هیات جامع طب ایرانی اسلامی افزود : استامینوفن به خاطر سمیت مستقیمی که برای کبد دارد؛ زمینه‌ساز هپاتیت و سرطان کبد و عوارض دیگر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،یک دست اندرکار طب سنتی گفت: حیرت‌آور است که چگونه استامینوفن به وفور در کشور تولید و تا دور‌ترین نقاط بین مردم توزیع و مصرف می‌شود و اطبا نیز به محض بروز یک تب قرص استامینوفن به بیمار می‌دهند، در حالی که نمی‌دانند این دارو چه عوراضی دارد.

به گزارش آریا، عضو هیات جامع طب ایرانی اسلامی افزود : استامینوفن به خاطر سمیت مستقیمی که برای کبد دارد؛ زمینه‌ساز هپاتیت و سرطان کبد و عوارض دیگر می‌شود.

عوارض استامینوفن

وی با بیان اینکه آب میوه‌ها می‌توانند نقش استامینوفن را برای درمان درد ایفا کنند، خاطرنشان کرد: آب میوه‌‌ها علاوه بر اینکه ضد تب می‌باشند، در کنار داروهای دیگر گیاهی ضدسرماخوردگی نه تنها علیه بیماری وارد عمل می‌شوند بلکه سرشار از ویتامین‌های مفید بوده و کمبود آب بدن ناشی از تب را نیز به بهترین وجه جبران می‌کنند و با افزودن عرق بید در خاصیت ضدتب قوی‌تر خواهد شد.

آب میوه جایگزین قرص

این درمانگر و محقق طب سنتی عنوان کرد: به جای استامینوفن آب هندوانه، آب سیب، آب لیموشیرین را با هم مخلوط کنید و روزی 3 استکان تا 3 لیوان مصرف کنید و قوی‏‌تر اگر می‌‏خواهید جوشانده یا عرق پوست بید را به آن اضافه نمائیدو مطمئن باشید در صورتی که شکم بیمار روان بوده و یبوستی در کار نباشد، تب به کلی قطع می‌‏شود و فواید زیادی نیز نصیب او می‌‏گردد و البته داروهای ضد عفونت گیاهی را هم باید به کودک داد که عامل تب نیز از بین برود.

وی اظهارکرد: از آنجا که برخی از لیمو شیرین‌ها پس از جدا شدن از پوست تلخ شده و مزه شربت را ناگوار می‌سازد بهتر است‌‌ همان موقع که بیمار قصد نوشیدن شربت را دارد لیمو شیرین اضافه شود تا قبل از تلخ شدن تناول شده باشد در ضمن اینکه ناگفته نماند تلخی لیموشیرین خود ضد تب و ضد عفونی کننده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

84  ⁄  28  =