آمار غیر رسمی از وجود کودک خیابانی در ایران

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس آمارهای غیر رسمی بین یک تا دو میلیون کودک خیابانی در کشور وجود دارد که در سال 92، پنج هزار کودک خیابانی در کشور ساماندهی شدند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از ایسنا مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس آمارهای غیر رسمی بین یک تا دو میلیون کودک خیابانی در کشور وجود دارد که در سال 92، پنج هزار کودک خیابانی در کشور ساماندهی شدند.

 ولی الله نصر در نخستین دوره آموزشی مداخلات روانی و اجتماعی در بلایای طبیعی در بندرعباس، افزود: تقویت پایگاه‌های اجتماعی در کشور، ساماندهی کودکان خیابانی و تلاش‌های بیشتر برای کمک به همسران و دختران در معرض آسیب از مهمترین اولویت‌های دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور است.

وی اظهار کرد: در این دور دو روزه کارشناسان 11 استان کشور با چگونگی برخورد با آسیب دیدگان در بلایای طبیعی و کمک به ساماندهی افراد آسیب دیده آشنا می‌شوند.

نصر خاطرنشان کرد: دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی با هدف کمک به افراد آسیب دیده یا در معرض آسیب در جامعه، در چهار حوزه مبارزه با کودک آزاری، سالمند آزاری، همسر آزاری، اورژانس‌های سیار روان شناسی و مددکاری، تقویت پایگاه‌های اجتماعی در سرار کشور و مداخلات در بحران فعالیت می‌کند.

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور در پایان گفت: در روز نخست این دوره آموزش‌های تئوری و در روز دوم آموزش عملی در چهار روستای تازیان، شهرو، سودرو و چاهوی استان هرمزگان اجرا شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

68  ⁄  17  =