وزیر کار: اختصاص بیمه‌تکمیلی برای معتادان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعریف و تصویب بسته درمانی معتادان تا دو ماه دیگر خبر داد و گفت: دولت برای بیمه مکمل معتادان نیز بودجه اختصاص داده است و مباحث درمانی آنها را دنبال خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از ایسنا، علی ربیعی در حاشیه برگزاری جلسه‌ای که در رابطه با وضعیت اشتغال معتادین بهبود یافته در وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه این جلسه در راستای اجرای سیاست‌های رفاهی و اجتماعی دولت است، گفت: دولت رسیدگی به مسائل اجتماعی و رفاهی را به طور کارشناسی و با رویکرد موثر در دستور کار دارد که از جمله آنها می‌توان به وضعیت افراد درگیر با مواد مخدر اشاره کرد.

وی ادامه داد: جداسازی معتاد، جرم و بیماری از یکدیگر اولین مساله دولت است. دولت به بخش اعظم افراد درگیر با مواد مخدر به عنوان بیماران ناتوانی می‌نگرد که برای حل مشکلاتشان برنامه دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه اولین تصمیم دولت را تعریف و تصویب راهنمای درمانی معتادان در شورای عالی بیمه اعلام کرد و گفت: به علاوه بیمه پایه که دولت برای معتادان در نظر گرفته است، برای بیمه مکمل نیز بودجه اختصاص داده و بحث درمانی‌شان را دنبال خواهد کرد.

ربیعی از تعریف و تصویب بسته درمانی معتادان طی یک تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: برای پیگیری مباحث آموزشی، روان‌درمانی و حمایت از معتادان برای ورود به مشاغل نیز هماهنگی‌هایی میان دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت کشور، معاونت اشتغال وزارت کار کمیته امداد، سازمان بهزیستی، شهرداری، و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور ایجاد شده است.

وی ادامه داد: برای فراهم شدن بازار فروش مشاغل معتادان بهبود یافته نیز کمیته امداد اعلام آمادگی کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان تشکیل دائمی از معاونین دستگاه‌های اجرایی مرتبط در ستاد مبارزه با مواد مخدر را نیز که حمایت‌های اجتماعی از معتادان بهبود یافته را دنبال می‌کند را از دیگر خروجی‌های این جلسه دانست.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  1  =  5