طلا ارزان و نفت گران شد/دلایل نوسان

قیمت جهانی نفت در معاملات روز جمعه به 109.19 دلار در هر بشکه رسید و هر اونس طلا با کاهش 4 دلاری قیمت در برابر 1294 دلار معامله شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،تسنیم،‌ قیمت جهانی نفت در معاملات روز جمعه تحت تاثیر تشدید تنش ها در اوکراین بالای 109 دلار در هر بشکه باقی ماند.

هر بشکه نفت سبک آمریکا در این روز با 25 سنت افزایش قیمت نسبت به روز قبل مواجه شد و در برابر 101.75 سنت معامله شد. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز با افزایش 10 سنتی به 109.19 دلار در هر بشکه رسید.

این در حالی است که ذخایر استراتژیک آمریکا به بالاترین رقم طی پنج هفته گذشته رسیده است.

تحولات اوکراین و نگرانی ها در مورد بروز درگیری بین غرب و روسیه که بزرگترین تولید کننده نفت جهان است باعث افزایش قیمت نفت طی هفته های اخیر شده است.

وزیر خارجه آمریکا هشدار داده است اگر روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین که روز 25 ماه می برگزار می شود مداخله کند با تحریم های سخت تری از سوی آمریکا و اروپا روبرو می شود.

با وجود افزایش قیمت نفت،‌ قیمت فلز زرد در معاملات روز جمعه روندی نزولی داشته است. امروز هر اونس طلا در بازار معاملات آنلاین نیویورک با افت 4 دلاری قیمت مواجه شد و در برابر 1294 دلار معامله شد.

قیمت طلا طی یک ماه گذشته 10 دلار و در یک سال گذشته 93 دلار کاهش داشته است.

انتشار آماری که نشان دهنده بهبود وضعیت اقتصادی آمریکاست از جلمه کاهش تعداد متقاضیان کار علت افت قیمت طلا در روز جمعه عنوان شده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

36  ⁄  4  =