۹۰ درصد روحانیون مشکل مالی دارند

به خاطر مشکلات اقتصادی دو سال گذشته، بسیاری از پروژه های مسکن سازی طلاب متوقف شد و خانه های پردیسان هم که قرار بود با 15 میلیون تومان به طلاب تحویل داده شود تاکنون 48 میلیون تومان هزینه داشته است. ک/2 مط

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، از  ایرنا: حجت الاسلام «هادی اکبری» روز پنجشنبه در همایش تجلیل از معمرین و علمای استان سمنان در مهدیشهر افزود: 10 درصد روحانیون دارای وضعیت مالی خوب هستند.

وی تصریح کرد: 90 درصد روحانیون فقط به کار تبلیغ، تدریس و تحصیل مشغولند و درآمد آنها که شامل حق طلبگی است در بهترین حالت فقط 600 هزار تومان است.

معاون مسکن و امور اجتماعی مرکز خدمات حوزه علمیه کشور با بیان اینکه 50 هزار طلبه متاهل کشور، بدون مسکن هستند، گفت: این درحالی است که طلاب با تاسی به رهنمود رهبر معظم انقلاب، در سال اول ازدواج خود، نخستین فرزند را به دنیا می آوردند و در 10 سال ابتدایی زندگی همگی آنها دارای سه فرزند می شوند.

اکبری با اشاره به اینکه مرکز خدمات حوزه علمیه کشور از 12 سال پیش ساخت مسکن برای طلاب را آغاز کرده است، افزود: تاکنون 10 هزار واحد مسکونی در مرکز پردیسان قم و دو هزار واحد مسکونی دیگر نیز در سایر مناطق کشور ساخته شده است.

وی افزود: به خاطر مشکلات اقتصادی دو سال گذشته، بسیاری از پروژه های مسکن سازی طلاب متوقف شد و خانه های پردیسان هم که قرار بود با 15 میلیون تومان به طلاب تحویل داده شود تاکنون 48 میلیون تومان هزینه داشته است. ک/2 مط

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

14  −    =  7