خداحافظی بازار با گوشی‌ بدون گارانتی

اتحادیه دستگاه های مخابراتی و لوازم جانبی با تاییدیه فروش گوشی های همراه را به واردکننده و صاحب کالا خواهد داد و اگر فروشگاهی بدون تاییدیه اتحادیه اقدام به این کار کند پلمپ خواهد شد.

واحد مرکزی خبر: حسین کریمی افزود: در صورتی که این پیشنهاد عملیاتی شود و رقابتها نیز سالم و سازنده و مبادی ورودی نیز محدود شود هیچ جنس بدون شناسنامه به بازار نخواهد آمد و درآمد دولت نیز به 10 برابر افزایش خواهد یافت.

وی همچنین گفت: براساس مصوبه وزارت صنعت هیچ فروشگاهی و تحت هیچ شرایطی حق ندارد گوشی های تلفن ثابت و همراه را بدون گارانتی و فاکتور رسمی بفروشد و اگر فروشگاه ها چنین اقدامی کنند جنس فروخته شده قاچاق محسوب می شود که اگر خریدار به اتحادیه مراجعه کند اتحادیه فروشنده را موظف به جبران خسارت همراه با ارائه فاکتور رسمی و گارانتی خواهد کرد.

کریمی افزود: براساس قانون اگر فروشگاهی مرتکب سه بار تخلف شود حتی اگر مجوز صنفی هم داشته باشد فروشگاه مربوط را برای 15 روز پلمپ خواهیم کرد.

وی گفت: اتحادیه دستگاه های مخابراتی و لوازم جانبی با تاییدیه فروش گوشی های همراه را به واردکننده و صاحب کالا خواهد داد و اگر فروشگاهی بدون تاییدیه اتحادیه اقدام به این کار کند پلمپ خواهد شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

5  ×  1  =