چای را اینگونه بنوشید تا دندان هایتان سالم بماند

دانشیار بخش دندان کودکان دانشگاه دندانپزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی مصرف چای تلخ را یک رکن اساسی در حفظ سلامت دندان دانست.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،به نقل از آریا، دکتر بهشته ملک افضلی متخصص دندانپزشکی کودکان  با توجه نحوه صحیح مصرف چای و انواع شیرین کننده ها به همراه آن که در حفظ سلامت دندان می تواند به افراد کمک کند گفت: در درجه به افراد توصیه می شود چای را تلخ و بدون هیچ گونه مواد شیرین کننده ای مصرف کنند.

وی افزود: اما اگر افراد تمایل به مصرف چای تلخ نداشتند به آنها گفته می شود در یک لیوان چای خود به مقدار یک قاشق چایخوری شکر اضافه کنند و سپس میل کنند. ملک افضلی با اشاره به برخی از افراد که چای را با خرما مصرف می کنند گفت: مضرات مصرف خرما کم تر از قند است.

این متخصص دندانپزشکی کودکان با توجه به استفاده از مسواک پس از مصرف چای گفت: تاثیر استفاده یا عدم استفاده از مسواک پس از مصرف چای در حفظ سلامت دندان و جلوگیری از تغییر رنگ آن هیچ دلیل علمی ندارد.

ملک افضلی، دانشیار بخش دندان کودکان دانشگاه دندانپزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه تصریح کرد: برای حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان به والدین توصیه می شود پس از مصرف قطره آهن به مقدار فراوان به کودک خوب آب برای نوشیدن بدهند.

وی با بیان اینکه تغییر رنگ دندان کودکان پس از مصرف قطره آن به دو عامل اساسی بستگی دارد خاطر نشان کرد: جنس دندان و قدرت جذب قطره آهن در تغییر رنگ دندان کودکان فرسودگی آن نقش بسزایی دارد به گونه ای که در برخی کودکان این تخریب و آسیب دیده نمی شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  70  =  76