متروی تهران در بین ۵ متروی برتر جهان

مدیر هماهنگی اتحادیه بین المللی حمل و نقل عمومی (UITP) در ایران با بیان اینکه مترو تهران از نظر طول خطوط رتبه یازدهم را در بین پایتخت های جهان دارد گفت: با توسعه خطوط مترو تهران براساس برنامه 5 ساله و افزایش طول خطوط به 358 کیلومتر تهران در رتبه پنجم جهانی قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، از مهر: مدیر هماهنگی اتحادیه بین المللی حمل و نقل عمومی (UITP) در ایران با بیان اینکه مترو تهران از نظر طول خطوط رتبه یازدهم را در بین پایتخت های جهان دارد گفت: با توسعه خطوط مترو تهران براساس برنامه 5 ساله و افزایش طول خطوط به 358 کیلومتر تهران در رتبه پنجم جهانی قرار خواهد گرفت.

دکتر منتظری بیان کرد: در حال حاضر طول خطوط مترو تهران 158 کیلومتر با 87 ایستگاه است که از این نظر مترو تهران رتبه یازدهم را در بین پایتخت های جهان داراست.

وی با بیان اینکه تهران حدود 8 میلیون نفر جمعیت ساکن و در مجموع 12 میلیون نفر با ساکنین حومه ای جمعیت دارد گفت: مترو تهران با 5 خط از نظر تعداد خطوط در رتبه نهم جهان  و از نظر تعداد ایستگاههای موجود نیز در رتبه یازدهم قرار دارد.

مدیر هماهنگی اتحادیه بین المللی حمل و نقل عمومی (UITP) در ایران اظهار داشت: میزان جابه جایی مسافران مترو روزانه بیش از 3 میلیون نفر است که از این نظر نیز مترو تهران در رتبه نهم قرار دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان ملل میزان خسارت آلودگی هوا در ایران را تا سال 2014 برابر 11 میلیارد دلار پیش بینی کرده گفت: مترو توانسته با تحت پوشش قرار دادن بخش قابل توجهی از سفرهای شهری تاثیر زیادی در کاهش آلودگی هوای تهران داشته باشد که امید است توسعه خطوط مترو در تهران با سرعت بیشتر محقق شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

6  ×    =  48