طلای جهانی ۲۰ دلار ارزان شد

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز به 1264 دلار در هر اونس رسید که این رقم نسبت به بالاترین قیمت ثبت شده در روز گذشته 20 دلار کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از تسنیم،  در حالی که سرمایه گذاران با سریعترین روند در طی 2 ماه گذشته پول های خود را از بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا خارج کرده اند و بازارها در انتظار نشست این هفته فدرال رزرو هستند، قیمت طلا نسبت به بالاترین قیمت سه هفته اخیر کاهش یافت.

کاهش قیمت فلز زرد در حالی است که اکثر بازارهای سهام در آسیا به دلیل تشدید درگیری ها در عراق با افت شاخص ها مواجه شده اند و اختلافات گازی بین اوکراین و روسیه منجر به تضعیف اشتهای سرمایه گذاران نسبت به بازارهای پر ریسک تر شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز به 1364 دلار رسید که نسبت به اوج قیمت روز گذشته 20 دلار کاهش داشته است. قیمت طلا در جریان معاملات دوشنبه به بالای 1284 دلار در هر اونس رسیده بود.

چن مین، تحلیلگر بازار فلزات گرانبها به رویترز گفت: «در کوتاه مدت، نگرانی ها در مورد درگیری های عراق ممکن است موجب تقویت قیمت طلا شود، اما این تاثیر محدود خواهد بود.»

چن پیش بینی کرد که قیمت ها با نزدیک شدن به پایان امسال یعنی زمانی که گفت و گوها در مورد افزایش نرخ بهره در آمریکا شدت می گیرد، رو به کاهش بگذارد.

نشست دو روزه سیاستگذاری فدرال رزرو آمریکا اواخر امروز آغاز می شود و انتظار می رود بیانیه پایانی این نشست در روز چهارشنبه منتشر شود. بازارها در انتظار هرگونه نشانه ای هستند که زمان افزایش احتمالی نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا را نشان دهد.

در حالی که اس پی دی آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا شاهد کاهش 4.20 تنی دارایی ها و رسیدن حجم دارایی هایش به 782.88 تن در روز دوشنبه بود، حس سرمایه گذاران نسبت به حضور در بازار طلا روندی کاهشی را شاهد بود. این کاهش حجم دارایی ها، بزرگترین خروج سرمایه از اواسط اوریل تاکنون بوده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  5  =  30