قیمت طلا ۳۰ دلار کاهش یافت

قیمت جهانی طلا از روز گذشته با کاهش 30 دلاری مواجه شده و به 1306 دلار در هر اونس در معاملات امروز رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از تسنیم، قیمت طلا امروز در نزدیکی پایین ترین رقم خود در نزدیک به 4 هفته گذشته معامله شد.

قیمت هر اونس طلا پس از کاهش بیش از 30 دلاری در روز دوشنبه که بزرگترین کاهش روزانه از ماه دسامبر تاکنون بود، امروز با اندکی تغییر به 1306 دلار و 75 سنت رسید. قیمت طلا در جلسه قبل قیمت 1302 دلار و 90 سنت را نیز تجربه کرد که پایین ترین قیمت از 19 ژوئن تاکنون بود.

رشد شاخص ها در بورس های جهانی و افزایش عرضه علت عمده افت 30 دلاری قیمت طلا از روز گذشته تاکنون بوده است.

قیمت فلز زرد در هفته گذشته و همزمان با بروز مشکلات مالی در بزرگترین بانک پرتغال و نگرانی ها از بروز یک بحران بانکی جدید در حوزه یورو، به نزدیکی بالاترین قیمت 4 ماه اخیر (1345 دلار)رسید، اما اکنون آن نگرانی ها فروکش کرده است.

یک تاجر فلزات گرانبها در سنگاپور گفت: «اکنون ریسک کاهشی بیشتری وجود دارد، به خصوص اگر قیمت ها به زیر 1305 دلار برسد.» وی افزود: «آنچه نگران کننده است این است که حتی با وجود کاهش 30 دلاری قیمت، بازار شاهد هیچ افزایش واقعی ای در میزان خریدهای فیزیکی نیست. این می تواند به فشار وارده بر قیمت ها بیافزاید.»

قیمت داخلی طلا در چین، به عنوان بزرگترین مصرف کننده طلای جهان روز سه شنبه به کمتر از قیمت جهانی رسید که حاکی از روند ضعیف خریدهای فیزیکی بود.

به گفته تجار، میزان تقاضا در دیگر نقاط آسیا نیز ضعیف است.

سرمایه گذاران در بازار طلا اکنون در انتظار شنیدن سخنان جانت یلن، رئیس فدرال رزرو آمریکا در یکی از کمیته های سنای آمریکا در اواخر روز سه شنبه هستند تا ببینند که بانک مرکزی آمریکا چه زمانی نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

69  −    =  59