نکونام: کل افتخاراتت قد شماره پیراهنم نیست

بنده افتخارم این است که شاگردی امثال شاهرخی، فرکی، ذولفقارنسب، پرویز ابوطالب، یاوری،ابراهیم قاسمپور و … را کرده‌ام نه شما! البته شما حق دارید در مورد من زیاد حرف بزنید چون مقابل آدم بزرگتر از خودت قرار گرفته‌اید. شما که در دوران بازیگری‌تان به اندازه شماره پیراهن من هم افتخار کسب نکرده‌اید!

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک از ایسنا: اختلافات جواد نکونام با امیر قلعه‌نویی که در میانه‌های فصل گذشته به جدایی این بازیکن از استقلال منجر شد، پس از مصاحبه دو طرف علیه یکدیگر در حال تبدیل شدن به یک جنگ رسانه‌ای است.

کاپیتان تیم ملی ایران که در آستانه بازگشت به اوساسونا قرار دارد در واکنش به صحبت‌های جدید قلعه‌نویی گفت که چرا سرمربی استقلال از یک دلال منشوری که در کنار اوست اعلام برائت نمی‌کند.

کاپیتان تیم ملی ایران ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت ناصر احمدپور و حسین معدنی، در پاسخ به اظهارات امیر قلعه‌نویی که در نشست خبری پیش از بازی استقلال مقابل راه آهن انجام شد، گوشه‌های جدیدتری از ناراحتی خود از سرمربی آبی‌ها و دلایل اختلافاتش با او را باز کرد.

امیر قلعه‌نویی قبل از بازی با راه آهن مصاحبه‌ای انجام داد و پاسخ بخشی از حرف‌های شما را داد. آیا علاقه‌ای دارید که به حرف‌هایش پاسخ دهید. او گفت اگر شما را می‌خواست و در استقلال می‌ماندید مرد بود و آدم خوبی….

خیلی جالب است که در دو فصلی که در استقلال بودم و البته یکی به انتها نرسید، ایشان یک بار هم نگفتند تو را نمی‌خواهم و این اولین باری است که چنین چیزهایی می‌شنوم. پس معلوم است در آن زمان اندازه خود را می‌دانستند. من علاقه‌ای به پاسخ دادن به حرف‌های ایشان نداشتم ولی از این به بعد جواب می‌دهم تا خیلی چیزها معلوم شود.

اول اینکه من هنوز هم می‌گویم به خاطر این آقا به استقلال آمدم و این موضوع را منکر نمی‌شوم و دلیل آن درخواست‌هایی بود که شما داشتید. حتما یادتان هست چند بار به من زنگ زدید که به استقلال بیا. آن موقع زیاد شما را نمی‌شناختم و با مرور زمان این مسایل را فهمیدم، فقط شنیده بودم که شما نامِ خوبی در این فوتبال دارید.

قلعه نویی گفته که حرف‌های شما برایشان ارزش ندارد.

ایشان که همیشه می‌گفتند من جواب شاگردهایم را نمی‌دهم، ولی دیدید در مقابل حرف‌هایی که می‌گفت ارزش ندارد، چقدر واکنش نشان داد. دو مصاحبه کرد و در دومین مصاحبه به جای حرف زدن درباره بازی راه آهن و استقلال، بیشتر زمان کنفرانس درباره مصاحبه من حرف زد. با توجه به این اتفاقات می‌توانم بگویم یکی از نکات تاریک فوتبال من این است که یکسال و نیم شاگرد شما در استقلال بودم و خیلی دیر این مسایل را فهمیدم.

بنده افتخارم این است که شاگردی امثال شاهرخی، فرکی، ذولفقارنسب، پرویز ابوطالب، یاوری،ابراهیم قاسمپور و … را کرده‌ام نه شما! البته شما حق دارید در مورد من زیاد حرف بزنید چون مقابل آدم بزرگتر از خودت قرار گرفته‌اید. شما که در دوران بازیگری‌تان به اندازه شماره پیراهن من هم افتخار کسب نکرده‌اید!

او گفته که نباید نکونام در این مقطع حرف می‌زد.

می‌گویید نکونام نباید در این مقطع حرف می زد. وقتی استقلال قهرمان شد مصاحبه کردم وگفتید نباید الان حرف می‌زد! وسط فصل حرف می‌زنیم دوباره می‌گویید نباید الان حرف می‌زد! شما که می‌گویید حرف‌هایتان را همان موقع بزنید، یادتان هست یکی از بازیکنان از نحوه تمرینات‌تان ایراد گرفت و با او چه رفتاری کردید؟! برای او چه اتفاقی افتاد؟! چطور شما هر وقت دوست دارید مصاحبه می‌کنید و حرف می‌زنید ولی اگه من حرف بزنم ایراد دارد،اینقدر با مردم بازی نکنید.

قلعه نویی ظاهرا از عملکرد شما در استقلال رضایت نداشته است

اولاً شما در حد واندازه من نیستی که در مورد من حرف فنی بزنی. تاریخ من در این فوتبال مشخص است ولی در مورد فنی شما حرف بسیار است.اگر من بد بودم چرا گفتید نکونام بهترین بازیکن آسیاست و حقش را در مراسم بهترین‌های آسیا خورده‌اند؟! من را در نیم فصل اول به خاطر اینکه آماده نبودم بازی‌ دادید، ضعیف ظاهر شدم ولی در نیم فصل دوم به گفته خودتان در آن مقطع، یکی از بهترین‌های تیم بودم. اصلا اگر بد بودم چرا شما همیشه من را ثابت بازی می‌دادید؟

شما در مصاحبه‌تان مدام از نقش پررنگ یک فرد گفتید و انتقاد اصلی‌تان به حضور او در کنار این مربی بود. چرا قلعه‌نویی در این‌باره صحبتی نکرده است؟

حرف من با آقایان همین است. شما دو، سه تا مصاحبه کرده‌اید ولی هنوز نسبت به اقدام‌های دلال منشوری اعلام برائت نکرده‌اید. آیا این کارهایی که کرده را قبول دارید یا ندارید؟ بحث من اصلا ماندن یا نماندن خودم در استقلال نبوده، چون خودتان می‌دانید که ادامه همکاری ما بعد از چنین ماجراهایی امکانپذیر نبود. حرف من این است که شما خبر داشتید دلال منشوری چه کار می‌کند یا نه؟

برای شما بد است که نزدیکترین افراد به شما این کارها را می‌کنند و خودتان متوجه نیستید. البته ایمان موسوی در مصاحبه‌اش گفت که شما می دانستید و واقعا برای من سوال است که اگر می دانستید برخوردی کردید یا نه؟

آیا واقعا این فرد در ترکیب استقلال چنین نقش پررنگی داشته است؟ چون موسوی هم گفته بود او قبل از داربی خواسته چک 6 میلیونی‌اش را پاس کند تا در ترکیب ثابت قرار بگیرد.

برای من هم این سوال وجود دارد که شما ترکیب تیم را بر اساس حرف این آدم‌ها می چیدید یا نه؟ اگر به حرف‌ها اینها می‌چیدید که وای به حال این فوتبال.

البته آقای قلعه‌نویی این موضوعات را نه تائید کرد و نه تکذیب.

من حقایق را درباره اطرافیان آنها گفتم. اما ظاهرا اینقدر عزیزند که نه تنها واکنشی در این زمینه نشان نداده اند، بلکه به نوعی از آنها حمایت هم شده است! شما ببیند به جای اینکه آقای قلعه‌نویی بگوید حتما حرف‌های موسوی را پیگیری می‌کنم تا ببینم این مسایل صحت داشته با نه، علیه او موضع گرفته و گفته که جوابش را می‌دهم.

قلعه‌نویی دوباره گفته است که کفاشیان عامل ماندن شما در استقلال بود وگرنه او نیازی به تمدید قراردادتان نداشت.

خدا را شکر درباره آن قسمت از حرفهایتان که گفتید کفاشیان باعث شد من در استقلال بمانم، رئیس فدراسیون شفاف حرف زد و مردم فهمیدند چه کسی درست می‌گوید اما یادم هست در جلسه‌ای که قبل از شروع فصل قبل و به درخواست شما در مجموعه انقلاب داشتیم، شما اصلا حرفی از جدایی من نزدید و گفتید تنها به خاطر یک مصاحبه از من ناراحت هستید، همین. چرا در آن جلسه یک کلمه از این حرف‌ها را نگفتید؟! خیلی راحت حرفتان را عوض می‌کنید.

البته او گفته که باید در دادگاه حاضر شوید.

بله، من مشکلی با این موضوع ندارم. امیدوارم حداقل این اتفاق بیفتد تا مشخص شود چه کسی راست می‌گوید و چه کسی دروغ. من هم مدارکی دارم و آدم‌هایی هستند که شهادت بدهند. یادتان رفته به خود من چه حرف‌هایی درباره رسیدن به تیم ملی زدید؟!هم خودتان هم دلال منشوری!

قلعه نویی معتقد است بیشترین خدمت را با حضور بازیکنان استقلالی به تیم ملی کرده‌اند.

اولا که دست آقای فتح الله‌زاده درد نکند که این بازیکنان را در استقلال دور هم جمع کرد. حداقل جواب زحمت‌های ایشان را می دادید. شما گفتید که با فتح‌الله‌زاده آمده‌اید و با او می‌روید، اما چه شد؟ این همه بازیکن برایتان به خدمت گرفت. تیم در لیگ پنجم شد و به جای اینکه مربی عوض شود، مدیرعامل عوض شد، چرا؟ چون با ترفند جوانگرایی در استقلال ماندید. از رتبه استقلال در دنیا گفتید واز نقش خودتان. این که کار بازیکنان بود نه شما، وگرنه همه می‌دانند که شما حرف فنی زیادی برای گفتن نداری. پس نمی‌توانید ادعایی هم داشته باشید و بهتر است دست از حرف‌های عامه‌پسند بردارید. خودتان هم می‌دانید تمرینات‌تان تکراری است و حرف زیادی برای گفتن ندارید.

او در بخشی از مصاحبه گفته بود که به توصیه مربیان تیم ملی در بازی با پیکان شما را به زمین نفرستاد؛ همان مسابقه بعد از بازی لبنان که سه گل زدید.

شما با بازی دادنِ بازیکن مصدوم در کار تیم ملی گذاشتید. الان توصیه پذیر شده‌اید که گفتند به نکونام بازی ندهید و بازی ندادید؟ چطور وقتی من اول فصل اصلا آماده نبودم تا رسیدم بازی‌ام دادید تا خراب شوم. شما اگر توصیه‌پذیر بودید، یک بازیکن معروف تیم ملی را دو بازی با پای مصدوم به زور در استقلال بازی نمی‌دادید که تا مرز نابودی پیش برود. شما حامی تیم ملی بوده‌اید؟! همه جواب این را می‌دانند. چطور الان می‌گوئید توصیه‌ها را پذیرفتید! شما در کار تیم ملی نگذارید، نمی خواهد حمایت کنید! منافع ملی گفتن هم کمی قدیمی شده! از طرفی ایشان حرفی زده که واقعا عجیب و غریب است.

بخشی که مربوط به بازی یک در میان شما و آندو بود؟!

بله، اصلا عجیب و غریب است. متاسفانه فراموشکار شده‌اید. در آن مقطع که من به لبنان سه گل زدم و در بازگشت در لیست نبودم، اصلا آندرانیک تیموریان در استقلال نبود! مردم حافظه خوبی دارند و این چیزها یادشان است. حداقل بعضی جزئیات را هماهنگ کنید تا اینطور دستتان برای مردم رو نشود.

قلعه نویی اعتقاد دارد شما یک سال و نیم در استقلال بازی کرده‌اید و اندازه 15 سال مصاحبه کرده اید.

می گوئید من یک سال و نیم در استقلال بوده‌ام. این حرف درست است ولی همه می‌دانند من اهل مصاحبه نیستم.اگر هم مصاحبه کردم باید این کار را انجام می‌دادم که امثال شما کمتر صحبت کنید. یک سال و نیم در استقلال بودم و اتفاقاتی دیدم که در 15 سال فوتبال هیچوقت ندیده بودم. از طرفی من مثل شما نیستم که هر دوربینی را ببینم، سریعا بدوم جلو و مصاحبه کنم. شما خودتان هر وقت از استقلال رفتید، صحبت نکردید درست است؟! سکوها را آرام کردید، درست است؟! هنوز مردم یادشان نرفته بعد از داربی 3 بر 2 مصاحبه کردید و گفتید سه گل زاید به من ربطی ندارد. اصفهان رفتید چند تا بازیکن با خودتان بردید که استقلال تضعیف شود؟ در تبریز بعد از باخت مقابل استقلال چه کردید؟ در کرمان چطور؟ مردم این چیزها را فراموش نکرده‌اند.

قلعه نویی گفت که در برنامه 90 علیه فتح‌الله زاده صحبت کردی. ماجرا همان ماجرای صدور رضایتنامه‌تان در دو دقیقه بود، درست است؟

نمی‌دانم چرا توپ را به زمین فتح‌الله زاده می‌اندازند؟ خودتان می دانید مشکل من با خودتان بود، پس پشت فتح‌الله‌زاده سنگر نگیرید. یادتان هست چشم در چشم شما نگاه کردم و گفتم مشکل من با شخص شماست؟ چند شاهد هم بودند پس نگوئید مشکل من با فرد دیگری بود. خیلی جالب است در مصاحبه‌تان حرف‌هایی می زنید که مردم هم تعجب می کنند. مثلا نگران هستید که یک روزنامه و یک برنامه(90) علیه شماست ولی از دوستانی که همسو با شما هستند و مدام علیه کسانی که با شما نیستند، مطلب می‌نویسند و کم هم نیستند حرف نمی‌زنید. حتما خبر دارید چقدر اخبار کذب درباره من و امثال من می‌نویسند و نوشتند و بعد از مصاحبه علیه‌تان بیشتر خواهد شد. این کارها نخ نما شده است. دوران مربیگری با این کارها، به سر آمده است.

افشارزاده اشاره کرده بود که بهتر بود شما حرمت قلعه‌نویی را حفظ می‌کردید.

افشارزاده یکی از بهترین مدیران ورزشی کشور بوده است و من برای او احترام زیادی قائلم. من پیش از این با افشارزاده تلفنی صحبت کرده‌ام. او مدیر قوی و کارآمدی است و امیدوارم که اجازه دهند در استقلال در کارش موفق باشد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  3  =  6