اظهارنظر آمریکا درباره همکاری با ایران در عراق

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که هر کشوری در خاورمیانه از جمله ایران می‌خواهد نقش مثبتی در کمک به عراق در مبارزه با داعش داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، از ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که هر کشوری در خاورمیانه از جمله ایران می‌خواهد نقش مثبتی در کمک به عراق در مبارزه با داعش داشته باشد.

ماری هارف در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: معتقدم اگر که جایی برای ایفای نقش مثبت باشد که ایران بتواند آن را ایفا کند، این کشور باید چنین نقش مثبتی را ایفا کند.

او در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات منتسب به محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران مبنی بر آمادگی تهران برای کمک به عراق علیه داعش در صورت لغو تحریم‌ها علیه آن بیان کرد: ظریف در واقع از نیروگاه‌های هسته‌یی اراک صحبت می‌کرد نه عراق. البته سخنگوهای فارسی زبان دولت آمریکا از این امر مطمئن شدند.

بنابر گزارش النهار، هارف در ادامه با تعجب گفت که این امر را تقریبا نمی‌توان باور کرد.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز پیش از این در این باره گفت: اخبار منتشره به نقل از وزیر امور خارجه در برخی خبرگزاری‌ها مبنی بر همکاری ایران با آمریکا در عراق در ازای رفع تحریم‌های ایران در شورای امنیت، صحیح نیست و چنین موضوعی طرح نشده است و اخبار منتشره در این زمینه بی‌اساس است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

57  +    =  59