دستور کار ظریف در مذاکرات با اشتون

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه درخواست مذاکره در بروکسل از سوی کاترین اشتون بوده است، اعلام کرد: توقع ندارم در این دیدار دو جانبه وارد مسائل محتوایی شویم.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه سفر به عراق درباره دیدار هفته آینده با کاترین اشتون در بروکسل با تاکید بر این امر که این دیدار به درخواست اشتون صورت می گیرد، بیان کرد: برداشت من این است که هدف این دیدار تنظیم مابقی مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 است و اینکه برنامه ریزی چگونه باشد.

به گزارش مهر، ظریف ادامه داد: من توقع ندارم که در این دیدار دو جانبه با خانم اشتون خیلی وارد مسائل محتوایی شویم.

ظریف گفت: دوستان ما (اعضای تیم مذاکره‌کننده) در حال مذاکرات دو جانبه و محتوایی با کشورهای 1+5 هستند و بنده نیز در آینده نزدیک با روسیه و چین در سطح وزرا دیدار خواهم داشت و موضوعات را پیگیری می کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور تاکید کرد: فعلا کارها را انجام می دهیم تا زمان اجلاس سازمان ملل در نیویورک که در حاشیه مجمع عمومی نشست ایران و 1+5 در سطح وزیران خارجه برگزار می شود و همینطور نیز اجلاس های دو جانبه و چند جانبه خواهیم داشت.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره دیدار دو جانبه با آمریکا قبل از نشست رسمی ایران و 1+5 در هفته های آینده گفت: من دیداری با آمریکا ندارم اما سایر اعضای تیم، دیدارهای دو جانبه ای را دارند که آمریکا نیز در این دیدارها خواهد بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  +  6  =