ارتقای رتبه بانک توسعه صادرات درمیان ۱۰۰۰ بانک برتر جهان

نشریه بنکر خبرداد:

نشریه بنکر در نسخه ماه جولای 2014 اعلام کرد: جایگاه بین المللی بانک توسعه صادرات ایران در لیگ هزار بانک برتر جهان به لحاظ سرمایه دسته یک (Tier One Capital) بمیزان 25 رتبه افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از روابط عمومی بانک توسعه صادرات به نقل از مدیریت امور بین الملل این بانک، بر اساس این ارزیابی جایگاه بین‌المللی بانک توسعه صادرات در بین یک‌هزار بانک برتر جهان اکنون به رتبه 411 ارتقاء یافته است در حالیکه این رتبه بندی بر اساس سرمایه درجه یک در سال قبل 436 بوده است.

آخرین نتایج بررسی های موسسه بنکر حاکی از این است که جایگاه کشوری بانک توسعه صادرات ایران در بین بانکهای ایرانی اکنون رتبه 6 می‌باشد.

بانکهای رتبه 1 تا 5 در این بررسی بانکهای پاسارگاد، مسکن، صادرات ایران، صنعت و معدن و بانک تجارت تعیین شده‌اند. بعلاوه رتبه های 7 الی13 به ترتیب به بانکهای پارسیان، کشاورزی، اقتصاد نوین، کارآفرین، سینا ،سامان و سپه اختصاص داده شده است.    

همچنین بررسی‌های موسسه اخیر حاکی از این است که با 8،024 میلیون دلار بلحاظ مجموع دارایی‌ها در  سال مالی منتهی به 20 مارس 2013   رتبه بانک توسعه در بین 1000 بانک برتر جهان 786  بوده و درصد افزایش آن به نسبت سال مالی قبل برابر 57/45 درصد گزارش شده است.

لازم به ذکر است بانکهای شرکت کننده در این بررسی بر اساس آخرین صورتهای مالی ارائه شده مورد ارزیابی قرارگرفته‌اند که عمدتاً‌ مربوط به سالهای مالی 2013 و یا مارس2014 می‌باشد.

نشریه بنکر( The Banker ) یکی از معتبرترین مطبوعات تخصصی بین‌المللی است که توسط موسسه فاینانشال تایمز انگلستان انتشار می یابد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

9  +  1  =