هزینه ایجاد یک شغل اعلام شد

طایی درباره هزینه ایجاد یک شغل در کشور گفت: هزینه‌ها متفاوت است ولی به طور متوسط هزینه ایجاد یک شغل 300 میلیون تومان است. البته در بخش تعاون این هزینه پایین تر و ارزان‌تر از سایر بخشها است ولی به طور کلی در ایجاد یک شغل عوامل متعددی همچون آموزش، مهارت و تخصص دخیل است که سرمایه یکی از این عوامل به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر کار متوسط هزینه ایجاد یک شغل را اعلام کرد و از اجرای دستور العمل طرح کارورزی از مهرماه سال جاری خبرداد.

حسن طایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از روز گذشته دستور العمل طرح کارورزی را به جهت بررسی و ارائه نقطه نظرات به تمام استانها ارسال کردیم و پیش بینی می کنیم که از ابتدای مهر ماه قابل اجرا باشد.

وی درباره هزینه ایجاد یک شغل در کشور گفت: هزینه‌ها متفاوت است ولی به طور متوسط هزینه ایجاد یک شغل 300 میلیون تومان است. البته در بخش تعاون این هزینه پایین تر و ارزان‌تر از سایر بخشها است ولی به طور کلی در ایجاد یک شغل عوامل متعددی همچون آموزش، مهارت و تخصص دخیل است که سرمایه یکی از این عوامل به شمار می‌رود.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عین حال درباره شغل های خالی و تغییر ذائقه جوانان جویای کار اظهار کرد: توصیه ما به جوانان و کارجویانی که می خواهند وارد بازار کار شوند این است که شرایط موجود را درک کنند و بپذیرند ممکن است که یک شغل جذابیت لازم را درابتدا برای آنها نداشته باشد ولی با ورود به آن حرفه و افزایش بهره وری زمینه های بهتری برایشان فراهم می شود.

به اعتقاد طایی هیچ فرد شاغل موفقی با فراهم بودن همه امکانات در ابتدا کار خود را شروع نکرده است و فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان کارجو بهتر است که از فرصتهای موجود استفاده کنند و خود را ارتقا دهند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  1  =  2