بورس تهران تکان خورد

بورس اوراق بهادار تهران که چند روزی است به طور مداوم با افت قیمت‌ها دست و پنجه نرم می کند، از روز گذشته تکان خورد و مسیر خود را تغییر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، از ایسنا: بورس اوراق بهادار تهران که چند روزی است به طور مداوم با افت قیمت‌ها دست و پنجه نرم می کند، از روز گذشته تکان خورد و مسیر خود را تغییر داد.

بورس تهران بعد از 10 روز حرکت نزولی، روند رو به رشد خود را از دیروز آغاز کرد و با افت دسته جمعی نمادها مواجه شد، امروز نیز به حرکت رو به رشد خود ادامه داد و با افزایش 114 واحدی به کانال 71 هزار و 930 واحد رسید.

به این ترتیب در معاملات امروز قیمت سهام شرکتها با افزایش مواجه شد به طوری که شرکتهای نفت و گاز پارسیان، مپنا، دارویی تامین، بانک صادرات، بانک انصار، ملی مس و سایپا بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص بورس گذاشتند.

این در حالی است که شرکتهایی مانند بانک پاسارگاد، گل گهر، چادرملو و توسعه معادن و فلزات با افت اندک خود مانع از رشد بیشتر شاخص شدند؛ به این ترتیب در بازار روز سه‌شنبه صنایع محصولات شیمیایی، فلزات اساسی، دارویی و خدمات فنی و مهندسی بیشترین تاثیر را در شاخص بورس گذاشتند.

همچنین در بازار امروز روند خرید و فروش حقیقی‌ها متعادل بود به طوری که سرمایه گذاران حقیقی از صنایعی مانند محصولات شیمیایی، بانکها، فلزات اساسی و خدمات فنی و مهندسی خارج شده و در مقابل به صنایعی مانند محصولات دارویی،خودرو و ساخت قطعات وارد شدند.

به بیان دیگر در تالار شیشه ای امروز حقیقی ها 303 هزار و 971 میلیون سهم خریداری کرده و در مقابل 306 هزار و 473 میلیون سهم فروختند.

در بازار امروز حجم معاملات بر خلاف روزهای گذشته افزایش پیدا کرد و 425 میلیون سهم به ارزش 116 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 325 هزار میلیارد تومان رسید.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

54  ⁄  6  =