پیاده‌روهای اختصاصی برای چینی‌های معتاد به گوشی

مدیران شهر چونگ کینگ در جنوب غرب چین برای آنکه جلوی برخورد افراد پیاده را با معتادین به استفاده از تلفن همراه بگیرند، برای این افراد پیاده روهای اختصاصی در نظر گرفته اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از فارس به نقل از تک اسپات بخش‌هایی از هر مسیر پیاده روی در این شهر با خط کشی سفید رنگ از بقیه پیاده رو متمایز شده و مسیر رفت و برگشت با فلش‌هایی به رنگ سفید کاملا متمایز شده تا افرادی که به علت توجه بیش از حد به گوشی ممکن است خود و دیگران را به خطر بیندازند بتوانند راحت تر مسیر حرکتشان را بیابند.

ظاهرا علت این تصمیم برخوردهای مکرر افراد بی توجه موبایل به دست با کودکان و افراد مسن بوده که در مواردی موجب جراحات جدی گردیده و تداوم این مشکل مدیران شهری را به فکر حل ریشه ای مشکل انداخته است.

در واقع می توان گفت رنگ آمیزی پیاده روها به این شکل هشداری به مردم است که در استفاده از تلفن همراه افراط نکنند، به محیط اطرافشان توجه کنند و به دیگر مردمی که از کنارشان عبور می کنند اهمیت بدهند.

البته این طرح فعلا چندان مورد توجه و استقبال عابران پیاده قرار نگرفته و صرفا برخی افراد موبایل به دست برای عکس گرفتن از این خط کشی ها با گوشی چندثانیه ای کنار پیاده رو می ایستند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

40  ⁄    =  8