دریافت کارمزد مانع استفاده طلافروشان از کارتخوان نمی‌شود/کارمزد بالا واکنش منفی دارد

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر:

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: دریافت کارمزد هیچ تاثیری در استفاده طلافروشان از دستگاه های کارتخوان نخواهد داشت ولی اگر رقم کارمزد بالا باشد، احتمال دارد مردم واکنش منفی نشان داده و مجدد رو به استفاده از اسکناس ببرند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به نقش دستگاه کارتخوان در حفظ امنیت و همچنین سرعت ودقت تبادل مالی در فعالان این صنف گفت: با در نظر گرفتن مسائل امنیتی که برای این صنف حائز اهمیت می باشد دریافت کارمزد هیچ تاثیری در استفاده از دستگاه کارتخوان نخواهد داشت.

به گفته  وی، چند سال طول کشیده است که استفاده از دستگاه های کارتخوان در بین مردم ما فرهنگ سازی شده و مردم دیگر برای خرید و امور مالی جاری خود از ابزارهای مختلف پرداخت الکترونیک استفاده میکنند.

کشتی آرای تاکید کرد: لازم است بانک مرکزی با در نظر گرفتن گرایش مردم به استفاده از ابزارهای پرداخت الکترونیک روی تعیین رقم کارمزد با حساسیت بیشتری تمرکز داشته باشد. چون اگر رقم کارمزد بالا باشد احتمال دارد واکنش منفی نشان داده و مردم مجدد رو به استفاده از اسکناس ببرند که این موضوع برای اقتصاد فعلی مضر است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: در برخی اصناف که مبلغ تراکنش پایین است ممکن است برای مدتی دستگاه کارتخوان کنار گذاشته شود اما در نهایت این مردم هستند که در صورت جمع آوری دستگاه کارتخوان به مشکل کمبود اسکناس بر میخورند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
بدون نظر
  1. ناشناس می گوید

    حتما همین طور است، چون طلا فروشان کارمزد و حتی بیشتر از آن را از مردم دریافت می کنند

  2. ناشناس می گوید

    قطعا تاثیری ندارد چون کارمزد را از مشتری می گیرند. نظام کارمزد در صورتی موفق است است که از نظر قانونی وکاملا شفاف، سهم فروشنده و مشتری مشخص شود و فروشنده موظف به نصب این دستور العمل در معرض دید مشتری باشد. حتی اگر کارمزد هر کس، اتومات از کارت مشتری و حساب پذیرنده کسر شود ممکن است بهتر باشد.

  3. مصطفی می گوید

    به نظر من بعد از این طرح دستگاه کارتخوان زیاد میارن و هر فروشگاه الان 4 تا دستگاه داره که یکی فعال هست . اون موقع هر کسی یکی بیشتر نداره و به همه میرسه و اصلا اگر کارمزد زیاد باشه کس دیونست که کارت بکشه با این اقتصاد از دو طرف ضرره .

ارسال یک پاسخ

58  −    =  48