هفتمین طلای ایران برگردن یزدانی

رضا یزدانی در دیدار فینال وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد بازیهای آسیایی اینچئون توانست ماگمود موسی یف از قرقیزستان را با نتیجه 14 بر 4شکست دهد و نخستین مدال طلای کشتی آزاد را بر گردن آویزد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،آزادکار تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی در دیدار فینال وزن 97 کیلوگرم بازیهای آسیایی کره‌جنوبی، نخستین مدال طلای کشتی را بر برگردن آویخت. این مدال طلا در شرایطی بدست آمد که کشتی‌گیران ایران در روز نخست دو مدال را از دست داده بودند. مدال یزدانی هفتمین مدال طلای کاروان ایران در هفدهمین دوره بازیهای آسیایی است.

به گزارش مهر، رضا یزدانی در دیدار فینال وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد بازیهای آسیایی اینچئون توانست ماگمود موسی یف از قرقیزستان را با نتیجه 14 بر 4شکست دهد و نخستین مدال طلای کشتی آزاد را بر گردن آویزد.

یزدانی پیش از رسیدن به فینال، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل خودربولگا دورجخاند از مغولستان با نتیجه 6 بر صفر به برتری دست یافت و در مرحله نیمه نهایی هم مقابل چانگ وون از کره جنوبی با نتیجه 6 بر یک به پیروزی رسید. مدال طلای رضا یزدانی، هفتمین مدال طلای کاروان ورزشی ایران در بازیهای آسیایی اینچئون محسوب می شود.

مدال آوران ایران در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی:

مدال طلا:
نجمه خدمتی (تیراندازی)، محسن محمدسیفی (ووشو)، محسن شادی (روئینگ – قایقرانی)، محمد دانشور (کایرین – دوچرخه‌سواری)، بهداد سلیمی (وزنه‌برداری)، اسماعیل عبادی (تیراندازی با کمان)، رضا یزدانی(کشتی آزاد)

مدال نقره:
نرجس امام قلی نژاد(تیراندازی)، الهه منصوریان(ووشو)، تیم تیراندازی تفنگ بادی 10 متر بانوان، حمیدرضا لادور (ووشو)، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر و کیانوش رستمی (وزنه‌برداری)، لیلا رجبی (پرتاب وزنه)، آروین معظمی گودرزی(دوچرخه سواری)

مدال برنز:
سجاد عباسی (ووشو)، تیم روئینگ چهار نفره بانوان، سولماز عباسی (روئینگ – قایقرانی)، تیم روئینگ دو نفره مردان و تیم کامپوند مردان، حسین عسکری(دوچرخه سواری)

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 28 شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا 12 مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات 9501 ورزشکار از 45 کشور آسیایی در 36 رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با 282 ورزشکار شامل 224 ورزشکار مرد و 58 ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

27  −    =  21