یک خلبان زن بریتانیایی به جنگ داعش رفت (+عکس)

رسانه های بریتانیا ، روز یکشنبه 28 سپتامبر گزارش دادند که یک خلبان زن این کشور به جنگ داعش در عراق رفته است.

به گزارش روزنامه «دیلی میل» این خلبان زن که نامش فاش نشده است ، روز شنبه با یک جنگنده تورنادو قبرس را به سمت عراق ترک کرد تا در جنگ با داعش نقش آفرینی کند.
 
گزارش روزنامه بریتانیایی افزود که این خلبان زن ، مواضع داعش را بمباران نکرده و ماموریت وی تنها شناسایی بود.
 
مریم المنصوری که با درجه سرگرد خلبان ، جنگنده اف 16 را در نیروی هوایی امارات هدایت می کند، هفته گذشته طی ماموریتی مواضع داعش در سوریه را با مهارت و دقت بسیار زیاد بمباران کرد.
 
وزارت دفاع بریتانیا روز گذشته تایید کرد که جنگنده های تورنادوی این کشور برای اولین بار پس از تایید پارلمان ، در آسمان عراق عملیات رزمی انجام دادند.
 
یک شاهد عینی در پایگاه هوایی اکروتیری به رویترز گفت که دو جنگنده از نوع تورنادوی نیروی هوایی پادشاهی بریتانیا که به بمبهای هدایت شونده لیزری مجهز بودند، خاک قبرس را به سمت عراق ترک کردند.
 
یک سخنگوی وزارت دفاع بریتانیا گفت: "می توانم تایید کنم که پس از موافقت پارلمان جنگنده های تورنادو بر فراز عراق به پرواز درآمدند، و اکنون آماده حمله به مواضع داعش در صورت شناسایی اهداف هستند."
 
وی در این زمینه افزود که در وقت مناسب درباره پیشرفت عملیات ، اطلاع رسانی خواهیم کرد.
 
احزاب اصلی حاضر در مجلس بریتانیا، از مشارکت این کشور در عملیات هوایی علیه داعش در عراق حمایت کردند و روز جمعه 26 سپتامبر در جلسه بحث و رای گیری 7 ساعته در پارلمان این کشور ، 524 نماینده موافق حمله هوایی نظامی در عراق بودند و تنها 43 نماینده با آن مخالفت کردند.

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

9  ×  1  =